Strona główna » Premiera filmu „Polsko – ukraiński Zalew Szczeciński 2022”

Premiera filmu „Polsko – ukraiński Zalew Szczeciński 2022”

by ZOZŻ

Zapraszamy na premierowy pokaz filmu „Polsko – ukraiński Zalew Szczeciński 2022”.

Stara Rzeźnia – poniedziałek 3 kwietnia br., o godz. 18.00.

Wstęp wolny.

Jednym z ciekawszych żeglarskich wydarzeń naszego ubiegłorocznego sezonu żeglarskiego był 11-dniowy polsko-ukraiński młodzieżowy rejs po Zalewie Szczecińskim, inicjatorem którego był znany senior kapitan jachtowy Maciej Krzeptowski. We współpracy ze Szczecińską Szkołą Pod Żaglami, Rotary Klub Szczecin, i Centrum Żeglarskim, zorganizował rejs dla polskiej i ukraińskiej młodzieży. Współorganizatorem i komandorem rejsu był kpt. Jerzy Szwoch.

Latem 2022 r. dziesięciu Ukraińców i piętnastu Polaków w wieku od 13 do 17 lat opłynęło Zalew Szczeciński, na ośmiu łodziach typu „Carina”, wodami Świny, Zatoki Pomorskiej, Zalewu Kamieńskiego i Dziwny, przechodząc szkolenie żeglarskie i zwiedzając wybrane porty estuarium Odry. Uczestnicy wyprawy swoje przeżycia dokumentowali zdjęciami, pokazanymi później na wystawie w Książnicy Pomorskiej, przygotowanej pod fachową opieką szczecińskich fotografików – Magdy Kumor i Tomasza Seidler.

Dodatkowo ze zgromadzonych materiałów powstał film „Polsko-ukraiński Zalew Szczeciński 2022”, pokazany już w Gdyni podczas tegorocznych głośnych „Kolosów”, czyli Ogólnopolskich Spotkań Podróżników i Żeglarzy. Teraz organizatorzy i realizatorzy rejsu i filmu zapraszają wszystkich chętnych na szczecińską premierę filmu, która odbędzie się w gościnnej Starej Rzeźni – w poniedziałek 3 kwietnia br., o godz. 18.00.

Wstęp wolny, zapraszamy… (WS)

 

Zdjęcia: uczestnicy rejsu

Powiązane artykuły

Leave a Comment