Strona główna » 1 Liga wraca do Gdyni

1 Liga wraca do Gdyni

by Maciej Cylupa

1 Liga wraca do Gdyni!

18 załóg walczących o awans do Ekstraklasy spotka się w Gdyni na 2 rundzie 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskie. Regaty odbędą się w sobotę i niedzielę w ramach Gdynia Sailing Days. Liderem rankingu jest Ocean Challenge Yacht Club przed Albatrosem Wolin i SportVita Ski&Sail Gliwice.

1 runda odbyła się w Sopocie w maju i do ostatniego wyścigu toczyła się walka o medale. Zaciętą rywalizację wygrała załoga Bartka Bartnickiego mocno naciskana przez rewelację regat Weronikę Jaroszek. Te 2 załogi przystąpią do rywalizacji jako faworyci, tym bardziej, że Weronika pokazała wysoką formę i odniosła w międzyczasie sukces w Mistrzostwach Polski Kobiet zdobywając srebro tuż za załoga Agnieszki Skrzypulec. Na pewno w walce o czołowe miejsca zobaczymy podrażnioną ubiegłorocznym spadkiem z Ekstraklasy załogę SportVita prowadzoną przez Bartka Wójciaka, która wzmocniona Filipem Ciszkiewiczem od początku wskazywana była na pewniaka do awansu. Garland Gliwice to kolejna załoga, na którą warto zwrócić uwagę. Na sterze pojawia się ponownie Marek Stańczyk, z którym gliwicka ekipa zanotowała doskonały występ miesiąc temu w Sopocie na regatach Ligi Mistrzów.

 

 

Z uwagą warto śledzić 2 załogi, które zaskoczyły pozytywnie swoim startem w Sopocie. MOWI Jachtklub Stoczni Gdańskiej i Odyssey Sailing Club uzyskały wynik, który zapewnia im spokojny byt w 1 lidze i mogę spokojnie skupić się na walce o czołowe miejsca. Załoga Daniela Sokołowskiego z Kościańskiego Klubu Żeglarskiego na pewno ma ochotę na potwierdzenie aspiracji Ekstraklasowych, podobnie jak załogi które zanotował wyniki poniżej oczekiwań. Gdyńskie regaty to ostatnia szansa na włączenie się do walki o awans dla klubów Yacht Club Sopot 2 Jarka Radzkiego, KS Marina Niesulice Piotra Kotwickiego czy Spirit Sailing Team Navigo z Robertem Janeckim na sterze.
Nie mniej ciekawie jest na dole tabeli, gdzie zaskakująco zagrożone strefa spadkową znalazły się załogi Grupy Regatowej Powidz, Małe Elektrownie Wodne Micro Class i Slava Racing. Na pewno ich celem jest zdecydowany awans w rankingu.

 

Ranking 1. Ligi po 1 rundzie
 1. Ocean Challenge Sailing Club 18 pkt
 2. UKS Albatros Wolin              17 pkt
 3. SportVita Ski&Sail Gliwice              16 pkt
 4. Kościański Klub Żeglarski              15 pkt
 5. MOWI Jacht Klub Stoczni Gdańskiej 14 pkt
 6. Odyssey Sailing Club Warszawa 13 pkt
 7. Yacht Club Sopot 2              12 pkt
 8. KW Garland Gliwice              11 pkt
 9. KS Marina Niesulice              10 pkt
 10. Puchar Polski Jachtów Kabinowych 9 pkt
 11. Spirit Sailing Team Navigo Sopot 8 pkt
 12. KŻ Hals Gostynin              7 pkt
 13. Yacht Club Białołęka              6 pkt
 14. Etisoft 2KMM Sailing Team              5 pkt
 15. SKŻ Powidz              4 pkt
 16. Slava Racing 3 pkt
 17. Małe Elektrownie Wodne Micro Class 2 pkt
 18. Grupa Regatowa Powidz              1 pkt

 

15 minutowe relacje będą dostępne na antenie telewizji sportowych Canal+Sport i Sportklub TV.

Codziennie wieczorem na Youtubie na Sportowym Kanale Żeglarskim OCS https://youtube.com/kanalzeglarski będą publikowane podsumowania rywalizacji wraz z analizą i wywiadami z zawodnikami.
Przebieg każdego wyścigu i wyniki regat można na żywo śledzić na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2023.sapsailing.com


Regaty zaczynają się w sobotę o 10:30 na akwenie przy Skwerze Kościuszki i Bulwarze, zakończenie w niedzielę o 16:00 w Marina Gdynia. Regaty w Gdyni odbyły się w ramach Gdynia Sailing Days, największego żeglarskiego wydarzenia regatowego trwającego przez cały Lipiec. W ramach Gdynia Sailing Days rozegranych zostanie wiele regat w różnych klasach sportowych i amatorskich rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Organizatorem regat Gdynia Sailing Days jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego (Współorganizator), Ministerstwem Sportu i Turystyki (Partner Główny) oraz miastem Gdynia i Gdyńskim Centrum Sportu (Partner Strategiczny).

 

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl
Sponsorami Głównymi Ligi są: Nissan, Efaflex, Garden Space, Lavazza, Nice To Fit You, Nowy Sztynort i Gdynia Sailing Days – gospodarz regat.
Partnerami Ligi są: Odyssey Dealer Group, Sportklub Polska, STBU, Vulcan T&C, Magic Marine, Winnica Turnau, Bryt Sails, SAP Sailing, Harken, Garmin, RS Sailing, Yetiz I Polski Związek Żeglarski.
Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego.

#plz #ligazeglarska #ocs

Kontakt do organizatorów:
Mail: info@ligazeglarska.pl
www.ligazeglarska.pl

Powiązane artykuły

Leave a Comment