Strona główna » Yacht Club Gdańsk z brązowym medalem finałów SAILING Champions League

Yacht Club Gdańsk z brązowym medalem finałów SAILING Champions League

by Maciej Cylupa

Yacht Club Gdańsk z brązowym medalem finałów SAILING Champions League w niemieckim Travemudne!

 

 

W dniach od 21-25 lipca został rozegrany finał Żeglarskiej Ligi Mistrzów – Klubowych Mistrzostw Świata.

Sailing Champions League to rozgrywki, w których biorą udział najlepsze kluby żeglarskie na świecie, zrzeszone w ligach krajowych na wzór piłkarskiej Ligii Mistrzów.
W samej Polskiej Lidze Żeglarskiej to kilkuset zawodników i ponad 70 klubów rywalizujących na czterech poziomach rozgrywek. Cztery najlepsze kluby z topowego szczebla rozgrywek krajowych mają prawo udziału w eliminacjach kontynentalnych do regat finałowych Sailing Champions League.

Gdańska ekipa, jako wicemistrzowie Polski z ubiegłego sezonu, wywalczyli w ubiegłym miesiącu trzecią pozycję w eliminacjach europejskich w Sopocie zapewniając sobie tym samym bezpieczne miejsce w finale Ligii Mistrzów.

 

 

Załoga Yacht Club Gdańsk w składzie Igor Tarasiuk, Jakub Padzik, Maksymilian Pawłowski oraz Kacper Olszewski z wysokiego C rozpoczęła rywalizację w niemieckim Travemunde, wygrywając dwa pierwsze wyścigi. Przez całe regaty nie zeszli poniżej 5 miejsca tym samym awansując do „ścisłego finału”, gdzie spotkały się cztery najlepsze załogi.

Gdańszczanom do wygranej zabrakło niewiele. Srebrny medal był w zasięgu ręki, bowiem załoga YCG przegrała srebro na remisie, zaś do złota zabrakło tylko trzech punktów. Jest to historyczny wynik, ponieważ dotychczas w historii rozgrywek Sailing Champions League jeszcze żadna polska ekipa nie pojawiła się w „final four”.

 

 

Finalnie po czterech dniach rywalizacji Mistrzami Świata zostali:

🥇 Åländska Segelsällskapet
🥈 Segel- und Motorboot Club Überlingen
🥉 Yacht Club Gdańsk

Warto zaznaczyć, że załoga Yacht Club Gdańsk w takim składzie żegluje od początku tego sezonu. Aktualnie, na półmetku sezonu Polskiej Ligi Żeglarskiej załoga z Gdańska jest liderem tabeli.

 

 

Źródło: Yacht Club Gdańsk

Powiązane artykuły

Leave a Comment