Strona główna » „Dar Młodzieży” w Rejsie Niepodległości! Każdy może „płynąć” z nimi!

„Dar Młodzieży” w Rejsie Niepodległości! Każdy może „płynąć” z nimi!

by ZOZŻ

darMlodziezy„Powiedz światu jak Polska jest piękna”, tymi słowami 20 maja 2018 r. został pożegnany w Gdyni „Dar Młodzieży”, który wyruszył w rejs dookoła świata… Przypomnę, że w pierwszym etapie Rejsu będzie na pokładzie grupa praktykantów – słuchaczy średnich szkół morskich ze Szczecina i Świnoujścia, i z nimi „Dar Młodzieży” będzie gościem szczecińskich i Światowych Dni Morza, w dn. 10-13 czerwca. Na dalszych etapach – oprócz studentów gdyńskiej AM, też będą młodzi ludzie ze Szczecina i z naszego województwa, laureaci ogólnopolskiego konkursu (o czym już pisałem) (WS) .

Na potrzeby Rejsu Niepodległości firma ENAMOR stworzyła aplikację, dzięki której każdy z nas może „uczestniczyć” w tym wydarzeniu. Voyage Tracker (EVT)* służy analizie i monitorowaniu wybranego okresu podróży fregaty. Narzędzie określa dokładne położenie statku oraz średnią prędkość i kurs względem dna. Dodatkową funkcjonalność stanowi mini-blog, dokumentujący przebieg podróży. Korzystający z aplikacji znajdą na blogu zdjęcia z rejsu dookoła świata, oraz krótkie historie o życiu i pracy Załogi. Wszyscy zainteresowani mogą podążać śladem „Daru Młodzieży” na stronie voyagetracker.enamor.pl. *EVT pozwala na monitorowanie, wizualizację, analizę i prezentowanie wybranego okresu podróży zgodnie z danymi otrzymanymi z systemu ESOS 2.0 oraz innych systemów z rodziny SEEMP-SET
„Dar Młodzieży” zawita do 22 portów z całego świata, a kulminacją wyprawy będzie udział żaglowca w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 roku.

Źródło. GospodarkaMorska.pl
Zdjęcie: Wiesław Seidler

Powiązane artykuły