Strona główna » Odliczanie do Dni Morza Szczecin 2018. Gwiazdy na scenie i gwiazdy na wodzie!

Odliczanie do Dni Morza Szczecin 2018. Gwiazdy na scenie i gwiazdy na wodzie!

by ZOZŻ

 MG 6760 Tomasz SeidlerRozpoczęło się ostatnie odliczanie do Dni Morza_Sail Szczecin 2018. W czerwcu w Szczecinie gwiazdy pojawią się zarówno na wodzie, jak i na scenie. Piękne żaglowce, znakomita muzyka polska i zagraniczna, atrakcje po obu stronach Odry. Oj będzie się działo!

Dni Morza oprócz możliwości obcowania z pięknymi żaglowcami oraz oldtimerami, oferują również masę koncertów i wydarzeń towarzyszących skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych. W tym roku zatem nie zabraknie dobrej muzyki, przy której z całą pewnością każdy będzie się świetnie bawił, wydarzeń sportowych oraz jakże lubianej przez najmłodszych strefy dziecięcej. – Cieszę się, że możemy zapowiedzieć kolejną edycję Dni Morza Sail Szczecin w naszym mieście. To tradycyjnie duże wydarzenie, z którego możemy być dumni. Po sukcesie zeszłorocznego finału regat to dla nas ogromne wyzwanie, ale atrakcji dla mieszkańców naszego miasta i turystów z pewnością nie zabraknie – mówił na konferencji prasowej zastępca prezydenta Krzysztof Soska.

Scena Główna zlokalizowana zostanie tradycyjnie przy ulicy Jana z Kolna. Pierwszy z koncertów z udziałem polskich wykonawców, rozpocznie się w piątek o godzinie 19:00 i potrwa do godziny 23:30. Na scenie zobaczymy i usłyszymy Lanberry, Natalię Szroeder oraz Lady Pank. Są to niezwykli artyści, których utwory zajmują pierwsze miejsca na listach rozgłośni radiowych. Moc atrakcji również w sobotę od godziny 19:00 do 23:00. Tym razem na scenie wystąpią artyści zagraniczni, którzy wprowadzą publiczność do magicznych lat 80-tych i 90-tych. To będzie niezapomniana, taneczna noc dzięki Fun Factory, NANA i Francesco Napoli.

W tym roku przy szczecińskich nabrzeżach zacumuje ponad 40 jednostek z Polski, Niemiec, Rosji, Finlandii i Szwecji – żaglowce, jachty, a także okręty Marynarki Wojennej. Wśród tegorocznych gości zobaczymy między innymi największy żaglowiec szkolny świata, czteromasztowy bark, jeden z ostatnich windjammerów, czyli rosyjski Sedov, wraz z nim do Szczecina przypłynie również Shtandard. Na zwiedzających czekać będą również okręty Marynarki Wojennej w tym okręt podwodny typu Kobben ORP Sęp. Oprócz pięknych jednostek, które będzie można podziwiać przy nabrzeżach, tradycyjnie wydarzeniu towarzyszyć będzie Jarmark pod Żaglami. Nie zabraknie zatem okazji do zakupu produktów regionalnych i pamiątek marynistycznych jak również spróbowania potraw i przysmaków z całego świata. Atrakcją, jak co roku, będą także wesołe miasteczka.Wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym – w nocy 10 czerwca br. godz. 22.00, na Cmentarzu Centralnym – bedzie koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza..”, w wykonaniu
Opery na Zamku

Szczegóły dotyczące Dni Morza 2018 znajdują się na stronie www.dnimorza.szczecin.eu oraz https://www.facebook.com/SailSzczecin/ Informujemy, że rozpoczyna się proces akredytacji na imprezy. Rejestrować się można pod linkiem: http://www.accredi.pl/dnimorza/085a0329?lang=pl

W przypadku dodatkowych pytań pozostaję oczywiście do Państwa dyspozycji.
Hanna Pieczyńska rzecznik prasowy (695) 69-2466

 

Powiązane artykuły