Strona główna » Dni Morza Szczecin 2018

Dni Morza Szczecin 2018

by ZOZŻ

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy ze Stowarzyszeń Morskich Miasta Szczecina,

Miło mi poinformować, że nasze starania, aby zgodnie z Tradycją Morską uczcić tegoroczne Dni Morza, zaowocowały następującymi imprezami towarzyszącymi, które mają zostać wpisane w oficjalne kalendarium:

1. Złożenie wieńców przy pomniku : „Tym, którzy nie powrócili z morza”. Termin: sobota 09.06.2018 godzina 1200.

2. Msza Św. „ Za tych co na morzu”. Termin: niedziela 10.06.2018 godzina 1200. Miejsce: Bazylika archikatedralna św. Jakuba w Szczecinie.

3. Odsłonięcie dwóch map pt.:

a. Śródlądowe drogi wodne w Polsce

 

b. Odrzańskie porty, mariny i przystanie turystyczne

Termin: sobota 09.06.2018 godzina 1445. Miejsce: Łasztownia. Mur na „Skwerze Kapitanów” (przy Starej Rzeźni).

4. Spotkanie integracyjne środowiska morskiego Szczecina. Termin: sobota, 09.06.2018 godzina 1500. Miejsce: Łasztownia, Mesa Kapitańska w budynku Starej Rzeźni.

5. Koncert na Cmentarzu Centralnym „Tym, którzy nie powrócili z morza…”. Termin: niedziela 10.06.2018 godzina 2200.

Serdecznie apeluję do gremialnego uczestnictwa w powyższych uroczystościach. Na Cmentarzu Centralnym (Złożenie kwiatów i Koncert) oraz na Mszy Św. obowiązują ciemne mundury. Na pozostałe imprezy wypada przyjść w sortach mundurowych dobranych do aktualnej pogody (jasne mundury, koszule z pagonami, czapki). Wszystkie uroczystości są ważne. Jednak proszę sobie zdawać sprawę, że nic nie jest dane na zawsze i zwłaszcza przyszłość Koncertu dedykowanego „Tym, którzy nie powrócili z morza…” jest zależna od tegorocznej frekwencji . Sponsorzy z gospodarki morskiej jakość nie rozumieją powagi sprawy i nie są zbyt hojni. Dużo zależy od naszej obecności i wpływów z biletów.

Pozdrawiam

Kpt.ż.w. Jerzy Hajduk

Przewodniczący Rady

Szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej

Powiązane artykuły