Strona główna » Morska i żeglarska sobota w Szczecinie! Inauguracja roku 2018/2019 AM, oraz projektu „I love Poland”

Morska i żeglarska sobota w Szczecinie! Inauguracja roku 2018/2019 AM, oraz projektu „I love Poland”

by ZOZŻ

PolandSzczecińska Akademia Morska zaprasza ludzi morza na tradycyjne uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego 2018/2019, w piątek i sobotę 28 i 29 września br., a Polska Fundacja Narodowa także na najbliższą sobotę 29 bm. zaprasza do Szczecina na oficjalną inaugurację żeglarskiego rocznicowego projektu „I LOVE POLAND”. Oficjalną inaugurację nowego roku akademickiego szczecińskiej AM – na Wałach Chrobrego, w sobotę 29 bm., o godz. 11.00 – poprzedzi jak zwykle uroczysty apel i złożenie wieńców na Cmentarzu Centralnym, w piątek 28 bm., o godz. 18.00, przy Pomniku „Tym, którzy nie powrócili z morza”. Także w sobotę 29 bm., o tej samej godzinie, czyli o 11.00, dla odmiany na terenie szczecińskiej Łasztowi, odbędzie się oczekiwana inauguracja projektu, prezentacja załogi i jachtu s/y „I LOVE POLAND” .
Ta najnowsza nasza regatowa maszyna (na zdjęciu) cumuje już na Łasztowi, a cały projekt – podobnie jak wokółziemski Rejs Niepodległości „Daru Młodzieży” – wpisany jest w centralne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pod patronatem Polskiej Fundacji Narodowej. Tej niecodziennej żeglarskiej inauguracji towarzyszyć będzie piknik rodzinny, m.in. z koncertem i premierą piosenki skomponowanej przez Dominika „Donia” Grabowskiego – „Od Urodzenia W Sercach #Niepodległa”, a także koncertem zespołu założyciela i lidera legendarnej grupy TSA Andrzeja Nowaka – „Złe Psy”.

Projekt „I love Poland” to żeglarski specjalny rocznicowy projekt sportowy o wymiarze edukacyjnym, mający na celu wyszkolenie młodego pokolenia żeglarzy regatowych. Dzięki temu, jacht z polską załogą będzie mógł wziąć udział w najbardziej prestiżowych regatach świata. Tego rodzaju wydarzenia przyciągają uwagę wielu tysięcy widzów, i są transmitowane są na cały świat, przez największe stacje telewizyjne. Relacje z regat trafiają na strony najważniejszych portali internetowych. Jacht „I LOVE POLAND” – ze Szczecinem na rufie jako portem macierzystym – będzie pojawiał się w portach na całym świecie i tam promował Polskę, m.in. poprzez planowane starty w międzynarodowych regatach.

Źródło: PAP, gospodarkamorska.pl, żeglarski.info
Zebrał: Wiesław Seidler

Powiązane artykuły