Strona główna » Pierwszy regatowy dzień Pantaenius Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Gdańsk 2021

Pierwszy regatowy dzień Pantaenius Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Gdańsk 2021

by ZOZŻ

Pierwszy regatowy dzień Pantaenius Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Gdańsk 2021 rozpoczął się  słabo wiatrowo i nic nie zapowiadało się zaciętej rywalizacji. Jednak, w późniejszych godzinach pojawiła się stabilna bryza i wszyscy zawodnicy mogli pokazać swój prawdziwi żeglarski kunszt w różnych warunkach wiatrowych.

Przed pierwszym wyścigiem wiatr był bardzo delikatny, jachty właściwie stały w miejscu i komisja regatowa zmuszona była czekać. Po  godzinie odroczenia pojawiły się lepsze warunki z północnym wiatrem. Po krótkim, niespełna godzinnym wyścigu na trasie góra-dół, przyszedł czas na wyścig zatokowy. Został on rozegrany na trasie o długości 21 mil morskich, która przebiegała na odcinkach pomiędzy dużymi znakami nawigacyjnymi, takimi jak boja GW. Wiatr utrzymał swą siłę co pozwoliło wszystkim załogom ukończyć wyścig. Najszybszym załogom przebycie trasy zajęło  nieco ponad trzy godziny –  wolniejszym nawet 7 czy 8. Ostatecznie pierwszy na mecie zameldował się jacht Konsal z grupy ORC A, jednak zwycięzcą tego wyścigu w grupie A została załoga jachtu Nauticus. W grupie B, prowadzi ekipa Happy Hour, a w C załoga Neoprofil.

– Pozytywnie zaskoczyła nas pogoda. Mieliśmy więcej wiatru niż w prognozie. To nasze pierwsze pływanie na tym jachcie i w tej załodze, więc jesteśmy zadowoleni z naszych wyników. Dużym zaskoczeniem dla nas nie było, że lepiej nam wyszedł długi wyścig. Jestem bardzo zadowolony z naszej nowej łódki. Jest to znana we Francji konstrukcja Figaro One. Dopiero co ją sprowadziliśmy do Polski i musimy jeszcze trochę popracować nad sprzętem – powiedział nam Szymon Kuczyński.

Na niedzielny poranek ponownie zapowiadany jest bardzo słaby wiatr. Natomiast popołudniu oczekujemy bardziej stabilnych warunków, dlatego zespół sędziowski zaplanował długi – 30 milowy wyścig.


Wyniki: https://2021mzmpzw.regatymorskie.pl/dokumenty#onbCattegory-126

Zapraszamy do śledzenia regat na:

WWW: https://2021mzmpzw.regatymorskie.pl/

FB: https://www.facebook.com/NordCup

tracking: https://regatyapp.flota-online.pl/morskie-zeglarskie-mistrzostwa-polski-2021?SetLng=pl-PL

Galeria

 

Powiązane artykuły

Leave a Comment