Strona główna » Opowieści z wyprawy „Kajakami wokół Bornholmu”

Opowieści z wyprawy „Kajakami wokół Bornholmu”

by ZOZŻ

1Przez osiem dni opływali najpiękniejszą wyspę Bałtyku. Uczestnicy letniej wyprawy „Kajakami wokół Bornholmu” zobaczyli niezwykłe krajobrazy, najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem, wysokie skaliste wybrzeże północnej części wyspy i urokliwe porty, a o tym wszystkim już w najbliższą sobotę opowie Piotr Owczarski, pomysłodawca wyprawy.
W najbliższą sobotę – 12 stycznia o godzinie 11, w Centrum Żeglarskim w Szczecinie przy ulicy Przestrzennej 19, Piotr Owczarski opowie o wyspie Bornholm i zaprezentuje zdjęcia z wyprawy kajakowej dookoła tej niezwykłej wyspy (w budynku świetlicy Centrum). Wyprawa kajakami dookoła wyspy Bornholm nie była łatwym przedsięwzięciem. Każdego dnia trzeba było układać strategię pokonywania kolejnych etapów trasy. Mimo wykonania wcześniej ogromnej pracy logistycznej, każdy dzień był niewiadomą. Trudno było tak do końca przewidzieć kierunek i siłę wiatru w strefie brzegowej. W trakcie opłynięcia wyspy nasi kajakarze zawinęli do portów w Nexø, Svaneke, Gudhjem, Allinge, Sandvig, Hammerhavn, Hasle, Rønne, Amager, Boderne i pokonali wodami Bałtyku 111 kilometrów. Komandorem spływu i jego głównym organizatorem z ramienia Centrum Żeglarskiego był Piotr Owczarski. Trzon ekipy tworzyli szczecinianie, ale wśród uczestników byli także kajakarze z Goleniowa, Nowogardu, Świnoujścia.
Serdecznie zapraszamy!

Celina Wołosz rzecznik prasowy 517 423 577 Centrum Żeglarskie
PS: Przypomnę, że Piotr Owczarski ma też za sobą przepłynięcie kajakiem Bałtyku, ze Szwecji do Szczecina, przez Sassnitz i
Świnoujście (WS)

Powiązane artykuły