Strona główna » SP1KNJ-RADIOKLUB ,,Pod Żaglami” w nowej siedzibie… przy Centrum Motorowodnym ,,ŚLIZG” – zapraszamy

SP1KNJ-RADIOKLUB ,,Pod Żaglami” w nowej siedzibie… przy Centrum Motorowodnym ,,ŚLIZG” – zapraszamy

by ZOZŻ

SP1KNJ cmNasz Klub – oprócz działalności  radioamatorskiej – prowadzi dla środowiska wodniackiego szerokie szkolenia i wszechstronnie propaguje  wiedzę o światowym  systemie łączności bezpieczeństwa,  w żegludze morskiej- GMDSS.

I. Na zaproszenie klubów sportów wodnych (żeglarstwo, nurkowanie, jachting motorowodny), a także szkół  średnich – organizujemy prelekcje z pokazami sprzętu, objaśniające działanie nowoczesnych systemów łączności  i alarmowania w niebezpieczeństwie, oraz naprowadzania  jednostki SAR na pozycję rozbitków.

 

II. W siedzibie Radioklubu  (Bulwar Gdański  5 -patrz fotka), raz w tygodniu prowadzone jest szkolenie przygotowawcze do egzaminu w UKE,  na świadectwo radiooperatorskie GMDSS (klasy VHF, SRC i LRC). Zajęcia odbywają się w soboty –  w godzinach  11.00-15.00. Materiały pomocnicze do samokształcenia do egzaminów można uzyskać na stronie internetowej – bip.uke.gov.pl  (zakładka ,,CZĘSTOTLIWOŚCI”, a dalej – ,,Świadectwa w służbie morskiej”, i ,,załączniki”.

Radioklub zapewnia praktyczną naukę obsługi sprzętu radiowego GMDSS.

III. Dla kapitanów i radiooperatorów, planujących rejsy na nowe akweny, Radioklub  zapewnia dostęp do publikacji  ITU, ALRS (oraz lokalne: Dyrektora Urzędu Morskiego, Związku Gmin Nadmorskich, ZOZŻ), w celu przygotowania wyciągu danych radiowych  dla odbioru komunikatów pogodowych i nawigacyjnych, alarmowania o NB, oraz kontaktów ze służbami portowymi, w tym zgłaszania planowanych  zawinięć do marin i portów.

IV. Służymy bezinteresowna pomocą i instruktażem w prawidłowej obsłudze oraz Instalacji radioaparatury  jachtowej,  dla żeglarzy i motorowodniaków.

V. Zapraszamy do wykorzystania nowoczesnej bazy radioklubu w szkoleniu radioamatorskim, dla uzyskania licencji nadawcy-radioamatora, oraz udziału w krajowych zawodach krótkofalarskich, a także do prac społecznych dla dobra klubu. Wpisowe do radioklubu wynosi 250 zł, a roczna składka członkowska na rzecz Polskiego Związku Krótkofalowców -120 zł.

Kontakt z Radioklubem  ,,Pod  Żaglami” :
1. w ośrodku Klubu Motorowodnego ,, ŚLIZG”- ul.  Bulwar  Gdański  12
2.  skrzynka listowa Radioklubu,  przy bramie wejściowej  (nr 5)
3. telefon do kierownika radiostacji klubowej: (600) 694-332
4. pocztą  na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
        
Pozdrawiam i zapraszam do współpracy

Ryszard Cielecki  Prezes Radioklubu   tel: (600) 694-332    :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Powiązane artykuły