Strona główna » Wiatr, Woda i Przyjazny Brzeg 2019… Szczecin wśród nagrodzonych

Wiatr, Woda i Przyjazny Brzeg 2019… Szczecin wśród nagrodzonych

by ZOZŻ

1Tradycyjnie z początkiem lutego w siedzibie ZG PTTK odbyło się posiedzenie Komisji konkursowej, której zadaniem było wyłonienie laureatów tegorocznych nagród „Przyjaznego Brzegu”. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, bowiem do konkursu zgłoszono aż 41 kandydatur, w tym m.in. miasta i związki miast i gmin, lokalne grupy promujące turystykę wodną, porty i przystanie, najciekawsze wydarzenia, itp. Wśród nagrodzonych znalazło się też miasto Szczecin. Wręczanie tych prestiżowych nagród odbędzie się w Warszawie podczas targów „Wiatr i Woda”, w sobotę 2 marca o godzinie 12.00 (czytaj więcej).

Będzie to rocznicowa XV. edycja konkursu, stąd też wśród Nagród znalazły się specjalne trzy „Laury XV-lecia Konkursu Nagrody Przyjaznego Brzegu”, jako dowód uznania za wieloletnie konsekwentne działaniu na rzecz promocji krajowej turystyki wodnej. Właśnie jednym z nich uhonorowano „Miasto Szczecin – za konsekwencję w otwieraniu Polski na morze”. Gratulacje…
Ta największa wystawa dla wodniaków w kraju, czyli wspomniane już Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „WIATR i WODA” w Warszawie, mają dwa razy dłuższą tradycję. Tegoroczna 31. ich edycja trwać będzie cztery dni – od 28 lutego do 3 marca, w pawilonach Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14, z udziałem wielu uznanych wystawców krajowych i zagranicznych. Bogaty program targów obejmuje też wiele wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. wręczanie Nagród Magazynu „Żagle” – Jacht Roku, Jachtowy Produkt Roku, Gwóźdź Targów, nagród im. Leonida Teligi, i innych, w tym nagród PTTK „Przyjaznego Brzegu”, itd. Będzie też wiele spotkań dyskusyjnych i szkoleniowych, jak „Największe wyzwania polskiego żeglarstwa w 2019 roku”, z prezesem PZŻ Tomaszem Chamerą, czy „Szczecin – żaglowce przy Wałach Chrobrego. Finał The Tall Ships Races 2021”, co zaprezentują goście wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska, i organizator zlotu żaglowców Jerzy Raducha (wcześniej odbiorą wspomnianą Nagrodę).

Wśród innych „naszych” akcentów będzie np. prezentacja cyklu regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2019, rozgrywanych m.in. w Szczecinie i Świnoujściu, czy prezentacja laureatów ogólnopolskiego konkursu „Rejs Roku 2018”, zdobywców głównej nagrody „Srebrny Sekstant” – Mariusza Kopera i Szymona Kuczyńskiego (Żeglarz Roku 2018 ZOZŻ). Ponadto zostaną wręczone Nagrody Magazynu „Żagle”, i Magazynu „Wiatr”, za rok 2018, w kategoriach publikacji o tematyce żeglarskiej, i wyczynów żeglarskich, gdzie do laurów pretendują także nominacje szczecińskie i zachodniopomorskie. Trzymajmy kciuki!

Wybrał: Wiesław Seidler
Na zdjęciach: nasze najlepsze „produkty” targowe…

Powiązane artykuły