Strona główna » PZŻ w Programie Niepodległa. Umowa o współpracę podpisana

PZŻ w Programie Niepodległa. Umowa o współpracę podpisana

by ZOZŻ

1fot. PZŻ

We wtorek 19 lutego 2019 została zawarta umowa o współpracy pomiędzy Biurem Programu Niepodległa a PZŻ. Ma duże znaczenie w kontekście 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz 95-lecia powstania PZŻ, wraz z wcześniejszym programem „Polska Bandera”, który był realizowany w 2018 roku. Przypomnę, że nasz ubiegłoroczny młodzieżowy „Rejs Odkrywców – Do Miast Partnerskich Szczecina”, także wpisany był w szczecińskie obchody 100-lecia RP… (WS) (czytaj więcej)

Wolna i niepodległa Polska jest niekwestionowaną wartością wspólną Polaków. Odzyskanie niepodległości w 1918 roku i proces jej ugruntowywania są wydarzeniami, które wyzwalają w Polakach poczucie dumy, jedności, koncentrują uwagę na dobru wspólnym i inspirują do ambitnego myślenia o przyszłości naszego kraju. Wieloletni Program „Niepodległa” na lata 2017-2022, którego głównym celem jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej, łączy różne inicjatywy organizowane z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inspiracją dla wspólnego świętowania są wartości szczególnie ważne dla Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka, oraz solidarność.
Zawarcie współpracy jest wynikiem tego, że przedstawiciele Programu Niepodległa doceniają aktywne zaangażowanie PZŻ w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, poprzez edukację i integrację środowiska sportowego. Właśnie w 2018 roku organizowany był już m.in. program „Polska Bandera”, który miał na celu aktywizację środowiska żeglarskiego i wodniackiego, oraz nawiązywał do najważniejszych wartości kultury, sportu i wychowania w duchu patriotyzmu.
– Niezmiernie mi miło, że podpisaliśmy umowę o współpracy w ramach Programu Niepodległa. Odzyskanie przez Polskę niepodległości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii. Projekt Niepodległa kultywuje nie tylko to wydarzenie, ale przede wszystkim duch patriotyzmu, poszanowanie dla polskości oraz polskiej flagi, i dumę z tego, że jesteśmy Polakami. Sport i samo żeglarstwo jest jedną z niewielu dziedzin, gdzie te wartości są mocno uwydatnione. Liczę na to, że będziemy przykładem dla innych dziedzin życia. Ponadto mam nadzieję, że współpraca z projektem Niepodległa przyniesie wzajemne wartości w zakresie edukacji, kultury, etykiety żeglarskiej i przede wszystkim historii, co ma duże znaczenie w kontekście 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. oraz 95-lecia powstania PZŻ – powiedział prezes PZŻ Tomasz Chamera.
Autor: ew/pya.org.pl

Powiązane artykuły