Strona główna » Biuletyn KS PZŻ 1/2019

Biuletyn KS PZŻ 1/2019

by ZOZŻ

safe imageSzanowni Sędziowie,

Nowy sezon zbliża się dużymi krokami, a my oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer naszego newslettera, w którym uchylamy rąbka tajemnicy czym zajmowaliśmy się ostatnio w Kolegium Sędziów oraz jakie mamy plany na najbliższy okres.

1. Regulaminy Sędziego PZŻ oraz Kolegium Sędziów PZŻ
Głównym zadaniem, przed jakim w ostatnim czasie stanęliśmy, było odświeżenie oraz uporządkowanie Regulaminu Kolegium Sędziów. Prowadzone prace zbliżają się ku końcowi i w najbliższym czasie możecie spodziewać się publikacji nowych regulaminów. Zmiany mają przede wszystkim na celu zapewnienie większej przejrzystości regulaminów. Co ważne, zmianie ulegną niektóre z kryteriów wymaganych do podniesienia kwalifikacji sędziowskich oraz weryfikacji licencji, by lepiej odpowiadały rzeczywistości, w której przychodzi nam sędziować.

2. Regaty organizowane przez PZŻ
Zapraszamy wszystkich sędziów do pracy przy regatach organizowanych przez Polski Związek Żeglarski. Listę tych regat oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej PZŻ, na podstronie „Sędziowie”. Termin zgłoszeń upływa 31 marca br., więc nie zwlekajcie!

3. Szkolenia
Po długich rozważaniach na temat kształtu systemu szkolenia sędziów, podjęliśmy decyzję o odejściu od przeprowadzenia jednej, ogólnopolskiej kursokonferencji sędziowskiej. Zamiast niej, przy współpracy z okręgowymi Kolegiami Sędziów przeprowadzane są szkolenia regionalne – w tym roku odbyły się już cztery takie szkolenia – w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Gdyni. Ponadto, dla sędziów posiadających co najmniej pierwszą klasę, lub przygotowujących się do jej uzyskania, zaplanowane są trzy szkolenia w konkretnych specjalizacjach. Szkolenia te będą odbywać się w trakcie regat, co pozwoli również na przeprowadzenie praktycznych warsztatów.
Pierwsze takie szkolenie, skierowane do sędziów zespołu protestowego, jest zaplanowane na 7-8 maja w Krynicy. Poprzedza ono regaty o Puchar PZŻ.
Drugie, skierowane do sędziów regat, odbędzie się w Gdyni przy okazji Volvo Gdynia Sailing Days.
Trzecie, skierowane do arbitrów, odbędzie się na jesieni w Krakowie.

4. Egzaminy na klasę pierwszą i państwową
Serdecznie zachęcamy wszystkich sędziów do podnoszenia swoich kwalifikacji. Egzaminy na klasę pierwszą i państwową będą organizowane w miejscu i czasie dogodnym dla kandydatów. Wszystkich chętnych do podnoszenia kwalifikacji sędziów prosimy o jak najszybsze składanie wniosków, nie czekając na ogłoszenie daty ewentualnych egzaminów.

Do zobaczenia – i powodzenia w sędziowaniu regat w nadchodzącym sezonie.
Kolegium Sędziów PZŻ
Z cyklu „Czego ŻADEN sędzia robić nie powinien” – odmawiać stronie w rozpatrywaniu prawa do wezwania świadka!

Powiązane artykuły