Strona główna » Startuje kolejny sezon na Wyspie Grodzkiej!!! Sail Szczecin i Inauguracja Sezonu ZOZŻ 2019!

Startuje kolejny sezon na Wyspie Grodzkiej!!! Sail Szczecin i Inauguracja Sezonu ZOZŻ 2019!

by ZOZŻ

1 MSL 2019Majówka 2019 to doskonały czas na rozpoczęcie letniego sezonu na Wyspie Grodzkiej. Zapraszamy w sobotę i niedzielę (4-5 maja br.) na weekend pełen dobrej zabawy. Przed nami animacje, sportowe zmagania, koncerty, oraz Inauguracja Sezonu Żeglarskiego 2019 ZOZŻ!

Z Miejska Strefą Letnią wystartujemy w z przytupem. Cały weekend będzie obfitował w atrakcje i dobrą zabawę. Od samego rana Wyspa Grodzka będzie zapełniona animacjami i warsztatami dla dzieci. W sobotę, 4 maja w Miejskiej Strefie Letniej pojawi się Akademia Surfera, gdzie pod okiem instruktorów będzie można wziąć udział w szkoleniach, konkursach i zabawach. Tuż obok powstanie Strefa Trickboard z deską do ćwiczeń do treningu dla osób w każdym wieku. Pierwszy dzień w Miejskiej Strefie Letniej będzie obfitował w aktywny wypoczynek, bo kolejną strefą, która pojawi się na Wyspie Grodzkiej będzie Slackline, czyli dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i jak najdłuższym utrzymaniu się na elastycznej taśmie oraz wykonywaniu różnego rodzaju trików/ewolucji. Nie zabraknie także ogromnej trampoliny, basenu z kulkami czy kolorowego laboratorium dla małych inżynierów. Przez całą sobotę będzie można także odwiedzić stoisko z płytami winylowymi w ramach wydarzenia „Wynyl za 5”. Po dniu pełnym sportowej zabawy zapraszamy na wieczorne koncerty. O 18:00 na scenie wystąpią Tragarze, a gwiazdą wieczoru będzie duet Rasmentalism, który na naszą scenę wyjdzie o godz. 20:00.

Drugi dzień naszego weekendu na Wyspie Grodzkiej zapowiada się bardzo marynistycznie. Do wszystkich animacji dołączą jeszcze żeglarskie warsztaty, rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w North East Marinie oraz regaty z Polish Match Tour – Sailing World Cup. Ważnym i wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym będzie Okręgowa Inauguracja Sezonu 2019 Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, która rozpocznie się o godz. 11.40 na Bulwarze Gdyńskim, przy Maszcie Maciejewicza; w programie uroczystości: taniec żeglarski w wykonaniu przedszkolaków z PP 27 „Żagielek”, ceremoniał podniesienia bandery, oraz wystąpienia Prezesa ZOZŻ Zbigniewa Zalewskiego i Dyrektora ŻSTW Ireneusza Nowaka. Dalsza część uroczystości odbędzie się od godz. 12.30 w Marinie na Wyspie Grodzkiej, w tym będzie briefing prasowy „Sail Szczecin” oraz podpisanie porozumienia o współpracy ZOZŻ – ŻSTW.

Ponadto w niedzielę będziemy mogli śledzić zmagania jednostek w finale Szczecin Match Race, czyli regat polegających na serii wyścigów każdy z każdym. Regaty będą odbywać się na Odrze. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Te załogi, które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów, awansują do rundy finałowej. Regaty będą pierwszym wydarzeniem odbywającym się w ramach nowego projektu „Sail Żeglarski Szczecin”. Przez cały dzień zapraszamy do strefy animacji żeglarskich ,,Gry Morskie”, w której będzie można zagrać w gigantyczne statki, nauczyć się wiązania węzłów żeglarskich czy alfabetu Morse’a.
Otwarcie sezonu w Miejskiej Strefie Letniej odbędzie się 4 i 5 maja 2019 w godzinach:
– sobota od 11:00 do 22:00, niedziela od 11:00 do 17:00. Zapraszamy!!!

– Program – Sobota, 4 maja:

– 11:00 – 17:00 – Akademia Surfera, Strefa Trickboard, Strefa Slackline oraz ,,Kolorowe
laboratorium Małego Inżyniera” i „Wynyl za 5”;
– 18:00 Koncert: Tragarze;
– 20:00 Koncert: Rasmentalism; pomiędzy występami sety DJ-skie – DJ Twister.

– Niedziela, 5 maja:

– 11:00 – 17:00 – Akademia Surfera, Strefa Trickboard, Strefa Slackline oraz ,,Kolorowe
Laboratorium Małego Inżyniera”;
– 11:00 – 15:00 – Szczeciński WOPR – stoisko profilaktyczne, nauka pierwszej pomocy oraz
rzut kołem i rzutką ratowniczą; pokaz samochodu ratowniczego oraz skutera wodnego;
– 11:00 – 15:00 – Finał Szczecin Match Race;
– 11:00 – 16:00 – Strefa animacji żeglarskich ,,Gry Morskie”;
– 11:00 – 17:00 – Otwarcie sezonu na North East Marina;
– 11.40 – 12.15 – Inauguracja Sezonu Żeglarskiego 2019 ZOZŻ (Bulwar Gdyński, przy
Maszcie Maciejewicza); w programie: taniec żeglarski PP 27, ceremoniał
podniesienia bandery, wystąpienie Prezesa ZOZŻ oraz Prezesa ŻSTW;
– 12.30 – briefing prasowy „Sail Szczecin”, oraz podpisanie porozumienia o współpracy
ZOZŻ – ŻSTW (North East Marina, Wyspa Grodzka).

Zapraszamy żeglarzy na Inaugurację Sezonu ZOZŻ – w niedzielę w godz. 11.00-14.00 postój jachtów w Marinie Grodzkiej będzie bezpłatny!!!
Z poważaniem

Celina Wołosz Rzecznik Prasowy ŻSTW Wiesław Seidler Rzecznik Prasowy ZOZŻ
tel. kom. (517) 423-577 tel. kom. (508) 180-035
tel. (91) 351-62-15

Powiązane artykuły