Strona główna » Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist 2019 zakończone

Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist 2019 zakończone

by ZOZŻ

1Po trwającej trzy dni rywalizacji, zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist, które na dziwnowskich akwenach były rozgrywane od piątku (13 września 2019 roku). Jak podkreślali po zakończeniu zawodów trenerzy, były to bardzo udane regaty. Dzięki wietrznej (momentami dość mocno), ale jednocześnie pozwalającej na żeglowanie pogodzie, rozegrano wszystkie zaplanowane wyścigi. Sprawdził się również akwen rezerwowy (Zalew Kamieński), który był areną sportowych zmagań w dzień otwierający mistrzostwa. Łącznie, w regatach wzięło udział 269 zawodników z ośmiu krajów (Polska, Niemcy, Litwa, Włochy, Szwecja, Norwegia, Słowacja, Czechy), którzy rywalizowali z sobą w dwóch kategoriach – chłopców i dziewcząt.
Po dwóch dniach eliminacji, dzisiaj (tj. w niedzielę 15 września 2019 roku) został dokonany podział na grupy (złotą, srebrną, brązową, szmaragdową), w ramach których toczyła się sportowa walka o najwyższe lokaty.

Obecny na zakończeniu mistrzostw Grzegorz Jóźwiak (Burmistrz Dziwnowa) wyraził duże uznanie dla młodych żeglarzy. Powiedział m.in.: Podziwiam Waszą wytrwałość, sportowego ducha walki oraz charakter, bo żeglowanie w tak wymagających warunkach, zasługuje na jak najwyższe uznanie. Gratuluję Wam osiągniętych wyników i mam nadzieję, że Wasze żeglarskie kariery będą się nadal rozwijały. Zabierający głos zaraz po burmistrzu Dziwnowa, prezydent PSKO – Artur Burdziej, również wyraził uznanie dla startujących w zawodach, dziękując jednocześnie zespołowi sędziowskiemu za sprawne przeprowadzenie regat.
Finalnie, po trzech dniach sportowych zmagań, najlepszymi w gronie dziewcząt okazały się:
1. Paulina Rutkowska (YKP Gdynia)
2. Julia Werton (LDSS – Szwecja)
3. Joanna Cymerman (UKS Barnim Goleniów)

Wśród chłopców końcowa klasyfikacja wygląda następująco:
1. Mic Mohr (PWV – Niemcy)
2. Jonatan Röijer (LDSS – Szwecja)
3. Erik Norlén (KSSS – Szwecja)

Pełne zestawienie wyników znajduje się w załączniku PDF
Źródło www.dziwnow4sailing.org 

Powiązane artykuły