Strona główna » To jeszcze nie koniec sezonu żeglarskiego dla meczowej załogi KS Dobra Marina Szczecin! Przed nami Supreme Match Race Sailing Week Sibenik!

To jeszcze nie koniec sezonu żeglarskiego dla meczowej załogi KS Dobra Marina Szczecin! Przed nami Supreme Match Race Sailing Week Sibenik!

by ZOZŻ

KSDOBRJuż w najbliższy weekend (w dniach 4-6.10.2019 r.) w malowniczej scenerii portu w chorwackim Szybeniku szczecinianie startują w regatach Finału Pucharu Europy. Do udziału w tej prestiżowej imprezie zaproszono 8 najlepszych załóg wyłonionych z 7 imprez kwalifikacyjnych, które odbyły się w całym sezonie w różnych miejscach na mapie Europy (Chorwacja, Czarnogóra, Rumunia, Austria, Włochy, Szwecja, Polska). Po zwycięstwie w regatach Świnoujściu, Polacy wspięli się na wysokie 5 miejsce w rankingu tego Pucharu. Jednak finał to punkty liczone podwójnie i teoretycznie każda ze startujących załóg ma szansę na podium w końcowej klasyfikacji.

W Finale Pucharu Europy KS Dobra Marina wystartuje w następującym składzie:

1) Maciej Gonerko – trymer żagli przednich,

2) Marek Prokopiak – trymer grota,

3) Krzysztof Żełudziewicz – dziobowy,

4) Patryk Zbroja – sternik.

Oprócz szczecińskiej załogi, na liście startowej znalazła się również inna polska ekipa (HRM Racing) dowodzona przez Piotra Harasimowicza.

Po kilku dniach przerwy, od 9-13.10.2019 r., na tym samym akwenie odbędą się Mistrzostwa Europy EUROSAF w Match-Racingu.

Lista startowa jest następująca:

1 Eric Monnin (SUI)
2 Maxime Mesnil (FRA)
3 Ettore Botticini (ITA)
4 Patryk Zbroja (POL)
5 Mati Sepp (EST)
6 Dejan Presen (SLO)
7 Simon Bertheau (FRA)
8 Vladimir Lipavsky (RUS)
9 Jeppe Borch (DEN)
10 Emil Kjaer (DEN)
11 Pierre-Antoine Morvan (FRA)
12 Marko Smolić (CRO)

Żadnej ze startujących załóg nie trzeba bliżej przedstawiać. To aktualnie najlepsze europejskie teamy. Zapowiada się bardzo silna i efektowna rywalizacja.

Tym bardziej, że organizatorzy zapowiadają skorzystanie nie z jednej, lecz dwóch flot identycznych jachtów, a mianowicie Platu25 (4 osoby, spinaker) oraz J70 (4 osoby, genaker). Zwycięzcy będą musieli wykazać się zatem najwyższym kunsztem żeglarskim i dobrymi umiejętnościami przystosowania się do różnej techniki prowadzenia obu jednostek, co będzie stanowiło na pewno dodatkowe wyzwanie dla wszystkich załóg.

W Mistrzostwach Europy 2019 KS Dobra Marina Szczecin jako oficjalna Reprezentacja Polski startuje w składzie:

1) Maciej Gonerko – trymer żagli przednich,

2) Marcin Zubrzycki – dziobowy,

3) Krzysztof Żełudziewicz – trymer grota,

4) Patryk Zbroja – sternik.

Szczegóły i bieżące wyniki znajdziecie na stronach organizatora, który nazwał wprost „SUPREME MATCH RACE SAILING WEEK”:

https://www.sibenikmrsw2019.com/

Trzymajcie kciuki mocno zaciśnięte!!!

Sponsorem załogi jest Klub Sportowy Dobra Marina Szczecin – organizator szkoleń regatowych, regat żeglarskich i półkolonii dla najmłodszych (głównie w klasie Optimist) http://dobramarina.eu/. Nie można też zapomnieć o pomocy w organizacji wyjazdu szczecińskiej załogi na Mistrzostwa Europy przez Gminę Miasto Szczecin.

Stałymi partnerami załogi są:

– Maler Martin AS to norweska spółka akcyjna założona w 2007 r. (www.malermartin.com). Zatrudnia profesjonalnych, wysoko wyszkolonych pracowników w branży budowlanej: (malarskiej, stolarsko-ciesielskiej,murarskiej, betonowej, kamieniarskiej oraz dekarskiej). Do zakresu usług firmy należą kompleksowe remonty i renowacje budynków, a także budowa nowych obiektów. Firma wykonuje prace na terenie całej Norwegii, a także i Szwecji, na rzecz osób prywatnych, firm a także jednostek samorządu terytorialnego. Najważniejszą dewizą dla firmy jest wysoka jakość dostarczonych usług oraz zadowoleni klienci 🙂

– Enterprise Logistics – spółka transportowa z siedzibą w Stargardzie, wspierająca nas przy wszystkich wyjazdach.

Powiązane artykuły