Strona główna » Regatowa Reprezentacja Szczecina. Tym razem nabór do klasy Laser!

Regatowa Reprezentacja Szczecina. Tym razem nabór do klasy Laser!

by ZOZŻ

Trenerzy szczecińskich klubów mogą zgłaszać kandydatów, którzy będą mieli szansę zakwalifikowania się do Regatowej Reprezentacji Szczecina. Nabór prowadzony jest tym razem dla zawodników Klasy Laser Radial i Laser Standard, w wieku do 19 lat. Miejsce w grupie to wyróżnienie dla żeglarzy za osiągnięcia w poprzednim sezonie, i w dotychczasowej karierze. przy uwzględnieniu m.in. miejsca kandydata w ogólnopolskim rankingu, liczby startów w zawodach, oraz największych sukcesów (czytaj więcej).

Trenerzy m.in. Centrum Żeglarskiego, SEJK Pogoń Szczecin, czy KS Dobra Marina, mogą wytypować swoich najlepszych zawodników i zgłosić ich kandydatury. Wypełnione wnioski składać można do 2 marca 2020, w sekretariacie Centrum Żeglarskiego. Podania dostępne są na stronie centrumzeglarskie.pl Regatowa Reprezentacja Szczecina jest projektem skierowanym do młodzieży, która trenuje w szczecińskich klubach żeglarskich. Zakłada on utworzenie silnej i mocnej kadry żeglarskiej Szczecina, która z jednej strony będzie pielęgnować tradycje miasta i krzewić sporty wodne wśród najmłodszych, a z drugiej rozsławi Szczecin na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Przed młodymi żeglarzami, którzy zakwalifikują się do Regatowej Reprezentacji Szczecina, będą m.in. ciekawe zajęcia, treningi na najwyższym poziomie, oraz wyjazdy na zgrupowania.

Pierwszy nabór do Regatowej Reprezentacja Szczecina odbył się w 2019 roku. Powołano wówczas dziesięcioosobową drużynę, składającą się z pięciu zawodników z Centrum Żeglarskiego i pięciu z SEJK Pogoń Szczecin. Teraz eprezentują oni Szczecin w zmaganiach klasy Optimist.

Z poważaniem, Małgorzata Miszczuk Obsługa medialna CŻ tel.: (91) 460-08-44

Powiązane artykuły