Strona główna » Nagrody Żeglarskie Szczecina 2021! Znamy nominacje, laureatów zobaczymy później

Nagrody Żeglarskie Szczecina 2021! Znamy nominacje, laureatów zobaczymy później

by ZOZŻ

Tradycyjnie w ostatnią sobotę marca, czyli 27 bm. – tym razem znowu nie na Gali w Starej Rzeźni, a on-line – poznamy laureatów Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina, za osiągnięcia w sezonie 2020, i za wcześniejsze, w dziewięciu kategoriach.

Kapituła dokonała już i ogłosiła listę 24 nominacji, spośród 104 zgłoszonych kandydatów, w tym znanych żeglarzy, działaczy, trenerów, imprez, regat czy dokonań. Dwie z nagród – Rejsu Roku i Żeglarza Roku 2020 funduje jak zwykle ZOZŻ, a pozostałe Miasto Szczecin; ostateczną listę dziewięciu nagrodzonych zatwierdzi Prezydent Miasta. Gratulujemy nominowanym! Pełna lista nominacji w poniższym komunikacie organizatorów (do pobrania). (WS)

Znamy nominowanych do Nagród Żeglarskich

Aż 24 nominacje w 9 kategoriach – kapituła konkursu wybrała najlepszych, którzy mają szansę na zdobycie statuetki. Na liście znaleźli się najlepsi żeglarze, najciekawsze wydarzenia i dokonania.

Spośród nominowanych w każdej kategorii, statuetka oraz tytuł zostaną przyznane jednemu laureatowi. I tak do grona szczęśliwców w tym roku dołączy kolejna dziewiątka. O tym, kto dokładnie otrzyma nagrody dowiemy się już 27 marca podczas ogłoszenia wyników. Gala wręczenia Międzynarodowych Nagród Żeglarskich była zawsze okazją do spotkania się i dyskusji w żeglarskim gronie. Niestety, pandemia nie jest przychylna takim wydarzeniom, zatem po raz kolejny ogłoszenie wyników zostanie zaprezentowane on-line. Podczas transmisji, która odbędzie się 27 marca na profilu Sail Szczecin w serwisie Facebook, dowiemy się, kto w tym roku zwyciężył.

A wybór wcale nie jest łatwy. Podczas tegorocznej edycji wpłynęły 104 zgłoszenia. Najwięcej dotyczyło Nagrody Głównej im. Kapitana Ludomira Mączki (30 zgłoszeń dla 15 kandydatów). Sporo formularzy wpłynęło także do kategorii Popularyzator Żeglarstwa (20 zgłoszeń) oraz Żeglarskiej Nagrody Specjalnej (13 zgłoszeń). Spośród wszystkich kapituła wyznaczyła nominacje do konkretnych kategorii:

Nagroda L. Mączki: Jerzy Radomski, Wojciech Maleika, Stanisław Żyła;

Rejs Roku: Andrzej Górajek;

Żeglarz Roku: Wojciech Maleika, Tomasz Odzioba, Halina Górajek;

Regatowiec Roku: Tadeusz Kubiak, Oskar Sawicki, Tomasz Odzioba;

Popularyzator Żeglarstwa: Maciej Cylupa, Marek Padjas, Maciej Krzeptowski;

Wydarzenie Żeglarskie: Regaty Bałtyckie, Regaty YKP, Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist;

Nagroda Kota Umbriagi: Zofia Wołosz, Jakub Guźlecki, Przedszkole Żagielek;

Trener Roku: Jerzy Kaczor, Robert Siluk;

Żeglarska Nagroda Specjalna: Hanna i Tomasz Piórscy, Izabella Kidacka, Tadeusz Natanek.

Od przyszłego roku jedna z nagród zostanie opatrzona imieniem Aleksandra Doby. Właśnie 26 lutego br. kapituła Nagród podjęła uchwałę w sprawie uhonorowania dokonań podróżnika Aleksandra Doby, i ustanowienia Nagrody Specjalnej jego imienia…

Pełny opis nagród i nominacji znajdziemy na stronie: www.nagrodyzeglarskie.szczecin.pl

Powiązane artykuły

Leave a Comment