Strona główna » Rozstrzygnięcie X edycji konkursu Pantaenius Jacht Foto 2020.

Rozstrzygnięcie X edycji konkursu Pantaenius Jacht Foto 2020.

by ZOZŻ

Nagrody zostały przyznane i Pantaenius Jacht Foto 2020 jest już zakończony . Mimo nietypowego zeszłorocznego sezonu na wodzie do 10 edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę 440 prac. Organizatorzy po raz drugi ogłosili wyniki podczas relacji na żywo na profilu konkursu na Facebooku.

Znani żeglarscy fotografowie, dziennikarze oraz sportowcy wyłonili i nagrodzili najciekawsze spośród nadesłanych prac. Sponsorzy: Pantaenius, Helly Hansen, Code Zero, Pomorski Związek Żeglarski, Akademia Jachtingu oraz regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk ufundowali dla laureatów bardzo nagrody, które przydadzą się na niejednej wodnej wyprawie.

Wydaje się, że większe szanse na zwycięstwo mają raczej nietypowe i oryginalne ujęcia niż piękne, nastrojowe zdjęcia jachtów we mgle czy o zachodzie słońca. Ale wszystkie są pięknie i przekrojowo oddają różnorodność wodniackich pasji i podróży. Najlepsze zdjęcia można obejrzeć w albumie TOP30 konkursu: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=konkursjachtfoto&set=a.442073167244338

Nagrodę Główną, zegarek Garmin Quatix 6 ufundowany przez organizatora konkursu firmę Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów, otrzymał Krzysztof Cierpisz i jego hipnotyzujące zdjęcie „Pada jeszcze?’”. Zdjęcie zostało wykonane podczas deszczowej pogody i żeglowania po jeziorze Bytyń Wielki. Nie trzeba więc pływać w słońcu po morzach i oceanach, aby wygrać konkurs fotograficzny.

Drugie miejsce zajęła Marta Kwiatkowska, lekarz miłujący żeglowanie i fotografię od nastoletnich lat. Zdjęcie pary stojącej na bomie zostało zrobione na jachcie Bies, podczas długiego przelotu po Bałtyku z młodą i jak widać na zdjęciu, skłonną do zabawy załogą. Zdjęcie otrzymało także Nagrodę Specjalną w kategorii Najlepsze Zdjęcie Morskie od Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Autorka będzie się więc cieszyć z dwóch nagród – kurtki Crew Jacket ufundowanej przez Helly Hansen i kamizelki pneumatycznej od PoZŻ.

Laureatem trzeciego miejsca został Kacper Kamecki, student nawigacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Zdjęcie „Niedzielna kontrola komendancka” wykonał podczas praktyk na pokładzie żaglowca „Dar Młodzieży”. Na zdjęciu starszy bosman kontroluje stan cum, co, jak opowiadał nam autor, należy do niedzielnych zwyczajów porządkowych na statku.

Akademia Jachtingu nagrodziła darmowym kursem autora Najlepszego Zdjęcia Motorowodnego. Na kurs będzie się mógł wybrać Stanisław Hawrus, autor zdjęcia „Walka do końca” zrobionego podczas wyścigu skuterów wodnych.

Wojciech Lewandowski po zwycięstwie zeszłorocznego konkursu tym razem zdobył tytuł Najlepsze Zdjęcie Regatowe. Zdjęcie „Z górki na pazurki” zapewniło mu nagrodę od LOTOS Nord Cup Gdańsk w postaci lornetki. Na pewno przyda mu się do obserwacji dalszych sukcesów córki, która jest jedną z bohaterek wyróżnionej fotografii.

W tym roku do konkursu dołączyliśmy nową kategorię Helly Hansen Trust Award. Sponsor spośród wszystkich 440 nadesłanych prac wybrał tę, która najlepiej wpisywała się w kategorię „zaufanie”. Nagrodzona „Ćma” autorstwa Rafała Czepułkowskiego, doskonale obrazuje nowe możliwości jakie otwierają się przed żeglarzami dzięki sprzętowi, któremu mogą zaufać. Fotografia została zrobiona podczas treningu klasy Moth w Pucku, a jej autor otrzyma worek żeglarski HH OCEAN DRY BAG XL.

Bezkonkurencyjny laureat Narody Publiczności, kapitan Marek Rajtar, zdobył aż 1200 głosów internautów dzięki zdjęciu „Szalony humbak przy burcie jachtu” wykonanemu podczas żeglarskiej wyprawy na północ Svalbardu. Pan Marek otrzyma torbę od firmy CODE ZERO.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zgłoszenia i aktywność fanów! Szczególnie podziękowania dla naszych sponsorów! Jak zawsze życzymy żeglarzom oraz motorowodniakom pięknych kadrów z nadchodzącego sezonu i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która wystartuje pod koniec roku.


Obserwujcie nas i komentujcie na naszym Facebooku https://www.facebook.com/konkursjachtfoto/.

Więcej informacji i zdjęć na www.pantaenius-foto.pl

Powiązane artykuły

Leave a Comment