Strona główna » ORDE na Żeglarskiej Gali 2022

ORDE na Żeglarskiej Gali 2022

by ZOZŻ

Sukces Żeglarskiej Gali 2022 miał wielu ojców.

Jednym z nich był nasz sponsor i współorganizator – firma Orde ze Szczecina.

 

Pragniemy jeszcze raz podziękować Orde, a szczególnie Pawłowi Kwiatkowskiemu, dyrektorowi zarządzającemu firmy, za zaangażowanie w nasz projekt i uatrakcyjnienie tego wydarzenia swoimi pomysłami i rozwiązaniami. To dzięki Orde mogliśmy na przykład poznać ArtGalle i zobaczyć część wystawy Mistrz i Morze 2022, prezentowanej w sali galowej oraz porozmawiać z zespołem Garden Space, relaksując się w koszu plażowym.

Poprosiliśmy Pawła Kwiatkowskiego o przybliżenie nam firmy Orde i podzielenie się wrażeniami z Żeglarskiej Gali.
Oto nasza rozmowa.

 

ZOZŻ: Miło nam znów się spotkać i dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do rozmowy.
P.K.: Mnie również jest bardzo miło i dziękuję za zaproszenie.

ZOZŻ: Zacznijmy od tego, czym zajmujecie się w Orde?
P.K.: W Orde zajmujemy się sprzedażą najwyższej jakości sprzętu i środków chemicznych do utrzymania czystości. Współpracujemy z takimi markami jak: włoski Sutter oraz TTS Cleaning, niemiecki Buzil czy szwedzki Blue & Green. W ofercie posiadamy również sprzęt i środki własnej marki.

Początki firmy sięgają 1999 roku. Od tej pory nie przestajemy się rozwijać. Ciągle szukamy nowych wyzwań i poszerzamy swoje horyzonty. W ostatnim czasie wdrożyliśmy tzw. strategię wielopodmiotowości, a konkretnie stworzyliśmy spółki portfelowe w ramach jednej strategii (dzielimy się wiedzą, tworzymy organizację fraktalną oraz wirtualną).

W ramach spółek powstało: Orde Dystrybucja – Good Cleaning Solutions; Orde Fundusze Inwestycyjne; Orde Developer – rynek budowlany; Orde Prototypownia – wyroby z metalu oraz Orde Usługi Biznes 360.

Wspieramy również startupy na przykład: Austeria – technologia czystości dla HORECA; Neeko – czystość ekologicznie; PurleyShow – vlog sprzedażowy oraz VCS – car detailing.

ZOZŻ: Jakie korzyści płyną ze współpracy z Waszą firmą?
P.K.: Systemy, które wypracowaliśmy, dają przede wszystkim możliwość działania w ramach strategii integracji, czyli łączenia się w celu uzyskania synergii (cross marketing, cross selling). Chodzi tu jednak zarówno o integrację poziomą, jak i pionową, a wszystko to dzięki dywersyfikacji koncentrycznej, którą stosujemy obecnie. Nasza organizacja do niedawna skupiona była na jednym biznesie, ale wpływ otoczenia zewnętrznego (czynniki polityczne, ekonomiczne, społeczne, technologiczne…) spowodował naszą reakcję. Uważamy, że działania te dają coś cennego, co nazywamy efektem synergii.

W tym miejscu chciałbym zachęcić Czytelników do odwiedzenia naszego bloga. Znajduje się tam wiele artykułów poświęconych tematom budowania firm, ich rozwoju i barierom, jakie po drodze napotykają. Chętnie dzielimy się wiedzą, a naszym celem jest propagowanie przedsiębiorczości i networkingu. Blog jest naszym głównym kanałem komunikacji, na którym publikujemy materiały w trzech tematach:

  • cykl Strategia pod lupą, gdzie odczarowujemy zagadnienia związane z praktycznym stosowaniem zarządzania strategicznego w przedsiębiorstwie;
  • cykl Wywiad z ekspertem to miejsce, gdzie przedstawiamy ciekawych ludzi z naszego otoczenia, rozmawiając o zagadnieniach, które są związane z biznesem, a dotyczą różnej tematyki, jak na przykład moda w biznesie itp.;
  • cykl Moja historia, w którym pokazujemy osoby, które opowiadają o swoich sukcesach, również w ramach współpracy z nami.

W ubiegłym roku zorganizowaliśmy też Orde Inspiration Days. Był to cykl wykładów i spotkań z ludźmi biznesu oraz okazja do nawiązywania kontaktów. Nagrania z OID można znaleźć na naszym kanale YouTube.

ZOZŻ: Wracając do startupów, w jaki sposób Orde wspiera młode biznesy?
P.K.: Stworzyliśmy specjalny program dla nowych startupów pod nazwą Business Angel. O aniołach biznesu można posłuchać na naszym kanale YouTube – Startupy i Aniołowie.
Program w ramach wsparcia startupów był potrzebą testowania działań w poszukiwaniu innowacji. To właśnie dzięki temu projektowi odkryliśmy nowe możliwości oraz paradygmaty dalszego rozwoju:

  • wirtualizacja biznesu;
  • fraktalizacja organizacji;
  • traktowanie wiedzy jako głównego zasobu.

Dzięki takim projektom nabywamy cech wzmacniających struktury organizacji – poprzez odpowiednie zarządzanie zasobami ludzkimi. Dzięki delegowaniu, motywowaniu, uznaniu autorstwa projektów, mogliśmy wdrożyć model wynagradzania projektowego, opartego na KPI (nagradzania za osiągnięcie kamieni milowych w projekcie, które umożliwiają kontrolę postępu, a o postęp w projektach przecież chodzi).

ZOZŻ: Tegoroczna Żeglarska Gala była inna niż dotychczasowe. To również Państwa zasługa. Jaki był dokładnie wkład Orde w organizację tego wydarzenia?

P.K.: W trakcie przygotowań zaprosiliśmy do współpracy dwie organizacje, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na wydarzenie. Jedną z nich była galeria sztuki ArtGalle z obrazami o tematyce żeglarskiej. Obrazy prezentowane były na sztalugach zaprojektowanych i wyprodukowanych przez naszą firmę.

Drugą organizacją było GardenSpace. To oni dostarczyli kosze plażowe i dodatki, dzięki którym osiągnęliśmy wrażenie podróży do ciepłych krajów.

Braliśmy również udział w organizacji transportu.

ZOZŻ: Czy Państwa firma, w jakikolwiek sposób, związana jest z żeglarstwem?
P.K.: Orde chce stworzyć społeczność wokół swojej organizacji, aby móc integrować się z otoczeniem, dlatego też szuka towarzyszy w drodze do tego celu. Żeglarstwo nie jest nam obce. Posiadamy własny jacht, a nasza siedziba znajduje się w Dąbiu w pobliżu jeziora.

ZOZŻ: Jakie są Pana wrażenia po gali?
P.K.: Było to dla mnie ciekawe doświadczenie, które pokazało mnóstwo możliwości wspólnych działań. Świetna atmosfera oraz świetni ludzie.

ZOZŻ: Dziękujemy za rozmowę. Było nam miło znów się spotkać.
P.K: Również dziękuję i do zobaczenia – być może przy realizacji kolejnych wydarzeń.

Powiązane artykuły

Leave a Comment