Strona główna » Bartłomiej Wójciak wygrywa regaty RS21 Cup

Bartłomiej Wójciak wygrywa regaty RS21 Cup

by ZOZŻ

Bartłomiej Wójciak wygrywa regaty RS21 Cup w Szczecinie!

Załoga SportVita Ski&Sail Gliwice wygrała inauguracyjną rundę polskiego cyklu RS21 Cup rozegraną w Szczecinie 22-23 kwietnia. Podium uzupełniły załogi YKP Szczecin Patryka Zbroi i Onboard Szymona Jabłkowskiego. Udział wzięło 17 załóg z Polski, Czech i Litwy. Kolejne regaty 14-15 maja w Sopocie podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Sobota przywitała uczestników doskonała pogodą i zmiennym w kierunku wiatrem o sile ok 10 węzłów. Pierwsze 3 wyścigi rozegrane w stabilnych warunkach wygrały załogi Pawła Tarnowskiego (Flota Online), Bartka Wójciaka oraz Szymona Jabłkowskiego. Słabszy początek zanotowała ekipa YKP Szczecin notując miejsca 6, 2 i 6. Na kolejne wyścigi trzeba było poczekać z uwagi na silne zmiany kierunku wiatru. Komisja przestawiała trase kilka razy, 3 wyścigi zostały przerwane ale finalnie udało się rozegrać jeszcze dwa. Dobre wyniki uzyskiwał Piotr Mańczak z ekipą SLAVA Racing oraz wyraźnie rozkręcający się zwycięzca zeszłorocznego cyklu Jacek Puchniarz z Polsporty.pl Sailing meldując się dwukrotnie w top3.

Niedziela to słabszy, ale stabilniejszy wiatr i komisja była w stanie sprawnie rozegrać kolejne 5 wyścigów. Najrówniej nie spadając poniżej 5 miejsca pływała załoga Sport Vita (Bartek Wójciak, Filip Ciszkiewicz, Mateusz Kaczmarowski, Marcin Nocoń) i w efekcie pewnie z przewagą aż 10 punktów wygrywają pierwszą rundę i oczywiście obejmują prowadzenie w rankingu RS21 Cup. Drugie miejsce mimo 2 gorszych wyścigów spokojnie dowozi YKP Szczecin (Patryk Zbroja, Anna Brzozowska, Maciek Gonerko i Krzysztof Żełudziewicz). Natomiast o 3 miejsce do końca toczyła się ostra walka, z której zwycięsko wyszła załoga Onboard (Szymon Jabłkowski, Barbara Mrozowicz, Katarzyna Harc i Oskar Rożek). Jedynie punkt za nimi 2 kolejne załogi Lubelskie YKP Lublin (Tymon Sadowski) i rewelacja regat, debiutujący w klasie skład WAT Warszawa 2 pod wodzą Pawła Grabowskiego.

Warto wspomnieć, że na 10 rozegranych wyścigów, wygrało je 6 różnych załóg, a różnice punktowe pokazują, że stawka jest bardzo blisko siebie a poziom wyrównany. Prognozuje to kolejne emocjonujące regaty już za 4 tygodnie w Sopocie podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Pełne wyniki 1 rundy RS21 Cup w Szczecinie:

1. Sport Vita Ski & Sail Bartłomiej Wójciak 19 pkt
2. YACHT KLUB POLSKI SZCZECIN Patryk Zbroja 29 pkt
3. Onboard Szymon Jabłkowski 38 pkt
4. LUBELSKIE – YKP LUBLIN Tymon Sadowski 39 pkt
5. Wojskowa Akademia Techniczna Warszawa 2 Paweł Grabowski 39 pkt
6. Flota-Online Paweł Tarnowski 46 pkt
7. Slava Racing Piotr Mańczak 48 pkt
8. Polsporty.pl Sailing Jacek Puchniarz 49 pkt
9. SEJK Pogoń Szczecin Szymon Szymik 50 pkt
10. Yacht Club Gdańsk Tomasz Micewicz 53 pkt
11. LTU333 Gediminas Sirvidas (LITWA) 67 pkt
12. Majer Na Fali Tobiasz Zajączkowski 67 pkt
13. Orbitos Tadas Zizys (LITWA) 81 pkt
14. R2 Sailing Team Robert Janiszewski 101 pkt
15. Novotny Tomas Novotny (CZECHY) 109 pkt
16. Etisoft Sailing Team Grzegorz Krupa 112 pkt
17. Chemical Brothers Sailing Team Radosław Zawada 123 pkt

Rywalizację na żywo można było śledzić przez system trackingowy GPS wraz z wynikami pod linkiem https://rs21polish2023.sapsailing.com

RS21 jest klasą międzynarodową zrzeszoną w federacji World Sailing, podobnie jak znane klasy J70, Melges 24, 20 czy Micro. Europejski kalendarz regat klasy RS21 zawiera imprezy we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Holandii i Polsce, a flota Polskiej Ligi Żeglarskiej jest dostępna do czarteru na wybrane imprezy m.in. na Gardzie czy na Mistrzostwach Świata, które odbędą się jesienią na Sardynii i zakończą sezon główny.

 

Organizatorami cyklu Polish RS21 Cup są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego, czyli organizatorzy regat Polska Liga Żeglarska i cyklu Polish Match Tour.

Partnerami regat w Szczecinie są Pomorze Zachodnie, Miasto Szczecin, Centrum Żeglarskie w Szczecinie oraz Bryt Sails, Harken i Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu do organizatorów – email: office@rs21class.pl
lub na profil facebookowy: https://www.facebook.com/rssailingpol

 

Zdjęcia Gwidon Libera

Powiązane artykuły

Leave a Comment