Strona główna » Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska powraca

Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska powraca

by Maciej Cylupa
Przed nami druga runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej i zapowiada się znów ekscytująco! Dwanaście załóg, rosnący poziom rywalizacji i tradycyjnie krótkie, dynamiczne wyścigi, które łatwo oglądać z brzegu z portu Sailing Legia (lub mola Hotelu 500 w Zegrzu Południowym).

 

Dla przypomnienia, dwa tygodnie temu w I rundzie po dwóch dniach rywalizacji najlepsza okazała się załoga Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia dowodzona przez Michała Brzozowskiego, który tym razem – z racji startu w Mistrzostwach Świata klasy Micro w Austrii, musiał oddać ster klubowemu koledze.
– Nie spuszczamy z tonu, chcemy powalczyć o utrzymanie konsekwentnie wysokiego poziomu mimo, że będziemy musieli dokonać delikatnej korekty w składzie – deklaruje Dariusz Urbanowicz, na co dzień redaktor sportowy Trójki.
Na drugim miejscu w ostatniej rudznie uplasowała się załoga Legia Schools. Na weekend zapowiadana jest tutaj także zmiana w składzie – za sterem stanie Bartek Rominiecki zamiast Tobiasza Zajączkowskiego, który aktualnie przemierza Morze Śródziemne jachtem. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Stripes & Co. Sailing Club – pod dowództwem Filipa Kobielskiego.

 

 

Możemy być pewni, że ofensywę przeprowadzi flotylla klubowa Odyssey Sailing Club. Żeglarze w błękitnych strojach poprzednim razem nie zmieścili się na podium, ale w wielu wyścigach udowadniali jakość, a różnice były na końcu minimalne. To znaczy, że w najbliższy weekend znów będzie wielu chętnych do zwycięstwa.
– Jest o co walczyć w poszczególnych, oczywiście abstrahuję tutaj od nagród rzeczowych i pucharów. Runda druga to półmetek w klasyfikacji generalnej. W tym roku o miejscu w całym sezonie decydują równorzędnie miejsca w każdej z rund. To powoduje, że każdy wyścig się liczy i rywalizacja przez to staje się niezwykle ciekawa. To trzecu sezon Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. Nasze regaty stają się istotnym wydarzeniem w żeglarskim kalendarzu na Mazowszu – mówi dyrektor sportowy WLŻ Wojciech Groszyk.

 

 

Aktualna klasyfikacja generalna załóg sezonu 2023:

1. Trójka Polskie Radio – PR3 – 12 pkt
2. Legia Schools – LEG – 11 pkt
3. Stripes & Co. Sailing Club – SSC – 10 pkt
4. Wojskowa Akademia Techniczna – WAT – 9 pkt
5. Star Telekom Racing – STR – 8 pkt
6. Odyssey 1 – OD1 – 7 pkt
7. Odyssey 2 – OD2 – 6 pkt
8. Odyssey 3 – OD3 – 5 pkt
9. Wojskowy Klub Sportowy Zegrze – WKS – 4 pkt
10. Auto Podlasie Sailing Team – APS – 3 pkt
11. TVN24 Racing Team – TVN – 2 pkt
12. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – SAT – 1 pkt

 

Harmonogram Mazda Odyssey Warszawskiej Ligii Żeglarskiej 2023:

Runda 1: 24-25 czerwca
Runda 2: 8-9 lipca
Runda 3: 5-6 sierpnia
Runda 4 (finał): 16-17 września

Finał Ogólnopolski (dla najlepszych załóg): 13-14 października – Sztynort

Wszelkich informacji na temat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska można zasięgnąć na stronie www.sailinglegia.pl.

Patronem medialnym cyklu Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska jest Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia oraz Radio SuperNova.
Partnerem głównym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera regaty jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group.

 

Zdjęcia: Marcin Kunstetter

Powiązane artykuły

Leave a Comment