Strona główna » Wielki finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej!

Wielki finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej!

by ZOZŻ

W najbliższy weekend (16-17 września) odbędzie się Wielki Finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej – przed nami spora dawka żeglarskich emocji. Zapowiada się ciekawie: dwanaście załóg rozpływanych przez cały sezon będzie walczyć o zwycięstwo. Po trzech rundach eliminacyjnych mamy ranking załóg, który jest wstępem do rundy finałowej. Wyścigów w trakcie finału planujemy dwadzieścia, tradycyjnie będą krótkie i dynamiczne a rywalizacja jak zawsze zacięta. Całość łatwo oglądać będzie z brzegu z gościnnego mola Hotelu 500 w Zegrzu Południowym lub z portu Sailing Legia.

Dla przypomnienia, miesiąc temu w III rundzie po dwóch dniach rywalizacji najlepsza okazała się załoga Wojskowej Akademii Technicznej w której na finał nastąpi zmiana na sterze. Po piętach deptać im zapewne będzie załoga Trójka Polskie Radio, obecny lider rankingu, oraz załoga Stripes & Co. Sailing Club – wicelider czy załoga Legia Schools, zajmująca obecnie trzecie miejsce. Tradycyjnie spodziewać się można mocnego występu niebieskich załóg spod znaku Odyssey Sailing Club. Żeglarze w błękitnych strojach z rundy na rundę żeglują coraz lepiej, co udowodnili na ostatniej, III Rundzie gdzie załoga Odyssey 1 pod wodzą Radka Sternickiego zajęła drugą lokatę.

– Przed nami wielki finał. Emocji będzie dużo, bo każdy po rozpływaniu w trakcie sezonu głodny jest zwycięstwa w rundzie wieńczącej cały cykl. Do tej pory o klasyfikacji końcowej poszczególnych rund decydował praktycznie ostatni wyścig, tak zapewne będzie i tym razem. Do tego małe różnice w rankingu po trzech rundach, to gwarantowane emocje – mówi Jakub Pawluk z Sailing Legia, organizator wydarzenia.

Nie można zapominać o mocnych załogach Star Telekom Racing oraz Auto Podlasie Sailing Team które pokazały jak można meldować się na podium w poszczególnych rundach. Załogi Wojskowego Klubu Sportowego Zegrze, TVN24 Racing Team czy Satchwell również potrafią pokazać się z dobrej strony i dopłynąć wyścigi w czołówce. Stawka na pewno jest dużo mocniejsza niż na początku sezonu, a przede wszystkim opływana.

– Przypomnijmy, że miejsce w rankingu po trzech regatach zostało wyliczone na podstawie wyników każdej rundy. Tu nie ma miejsca na błędy – każdy wyścig się liczy i rywalizacja przez to staje się niezwykle ciekawa. Zresztą wystarczy spojrzeć na tabelę wyników poprzednich rund gdzie mieliśmy minimalne różnice punktowe oraz wiele remisów. Świadczy to o zaciętej walce, do samego końca. Zapowiada się weekend emocji – mówi dyrektor sportowy WLŻ Wojciech Groszyk.

Patronem medialnym cyklu Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska jest Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia.

Partnerem głównym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera regaty jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group.

Finał Ogólnopolski (dla trzech najlepszych załóg): 13-14 października – Sztynort

Wszelkich informacji na temat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska można zasięgnąć na stronie www.sailinglegia.pl.

Ranking załóg po rundach kwalifikacyjnych:

1.Trójka Polskie Radio – PR3 – 30 pkt

2.Stripes & Co. Sailing Club – SSC – 29 pkt

3.Legia Schools – LEG – 28 pkt

4. Odyssey 1 – OD1 – 26 pkt

5. Star Telekom Racing – STR – 24 pkt

6. Wojskowa Akademia Techniczna – WAT – 23 pkt

7. Auto Podlasie Sailing Team – APS – 21 pkt

8. Odyssey 3 – OD1 – 15 pkt

9.Odyssey 2 – OD2 – 14 pkt

10. Wojskowy Klub Sportowy Zegrze – WKS – 13 pkt

11. TVN24 Racing Team – TVN – 8 pkt

12. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – SAT – 3 pkt

 

Powiązane artykuły

Leave a Comment