Strona główna » Świąteczne wydanie „Wiatru” – wybieramy Żeglarza Roku 2023

Świąteczne wydanie „Wiatru” – wybieramy Żeglarza Roku 2023

by ZOZŻ

W plebiscycie magazynu „Wiatr” czytelnicy wybierają Żeglarza Roku 2023 (początek głosowania w piątek 15 grudnia, głosujemy w aplikacji www.wiatr.pl/konkurs, głosować można raz w każdej dobie – aż do 9 lutego). W wydaniu prezentujemy nominowanych oraz nagrody przygotowane przez partnerów plebiscytu.

Co jeszcze na świąteczny czas? Kamil Woźniakiewicz, inspektor operacyjny Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni, publikuje artykuł o komunikacji w sytuacjach awaryjnych („Ludzie i procedury po drugiej stronie czerwonego przycisku”). Ola Rapp i Michał Palczyński porywają nas na Wyspy Bożego Narodzenia – małe skrawki lądu leżące na dwóch oceanach. Mateusz Stodulski przybliża Szwecję w raporcie o marinach, szkierach i jachtowym biznesie. Ola i Darek Gołuńscy opowiadają niezwykłą historię o awarii wagi ciężkiej, która zmusiła ich do wymiany silnika podczas rejsu przez niemieckie wody. Anna Petrykowska publikuje materiał o zmaganiach zmierzających do ocalenia słynnego jachtu „Śmiały” (można dorzucić grosz do zbiórki na dokończenie naprawy kadłuba). Arek Rejs zdaje relację z testowego rejsu luksusowym jachtem motorowym Marex 440 Gourmet Cruiser i podsumowuje tegoroczną edycję konkursu Best of Boats. Z kolei Marek Słodownik przybliża nam sylwetkę Thomasa Ruyanta, oceanicznego regatowca, którego okrzyknięto Królem Atlantyku.

Co jeszcze na łamach? Rozgrzewka przed Pucharem Ameryki. Podsumowania Polskiej Ligi Żeglarskiej, Polskiej Ligi Sterników, Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i Mini Transat. Zaproszenie na boot Düsseldorf. Zapowiedź otwarcia Multimedialnego Centrum Żeglarstwa i Ekologii w Sztynorcie. Planowanie i nawigacja, czyli dobre praktyki zwiększające bezpieczeństwo żeglugi na Mazurach i na morzu (poleca Pantaenius). Serwis Webasto – na czym polega i dlaczego warto sprawdzać nasze ogrzewania. Latarki i czołówki Armytek – solidny i wielofunkcyjny sprzęt nie tylko na pokład jachtu. 10 lat z Yacht-Pool na polskim rynku ubezpieczeń jachtowych.

E-WYDANIA „WIATRU”

e-Wydania w wersji PDF: na stronie wiatr.pl i na Facebooku (opcja POBIERZ).

e-Wydania w WEB KIOSKU: wiatr.pl/archiwum (opcja CZYTAJ).

e-Wydania w aplikacji WIATR: na smartfonach i tabletach w App Store i Google Play.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Facebook: facebook.com/MagazynWiatr

TikTok: www.tiktok.com/@magazynwiatr

YouTube: youtube.com/@WIATRpl

X: twitter.com/WiatrRedakcja

Instagram: instagram.com/magazyn_wiatr

Powiązane artykuły

Leave a Comment