Strona główna » Reprezentacja Szczecina do TTSR 2018 wybrana. Załoganci rozpoczynają szkolenia

Reprezentacja Szczecina do TTSR 2018 wybrana. Załoganci rozpoczynają szkolenia

by ZOZŻ

2 TTSR 2012Szczecińskie Centrum Żeglarskie rozpoczęło szkolenia 79 osób, które zostały wybrane do Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina w regatach The Tall Ships Races 2018. Pierwszy zjazd odbył się już w dn. 19-20 maja; w programie były m.in.: zajęcia z teorii, zachowania bezpieczeństwa i promocji miasta w portach TSR.

Żeglarska Reprezentacja w roku 2018 liczyć będzie łącznie 79 członków i popłynie na trzech jednostkach: Fryderyku Chopinie, Darze Szczecina i Urtice. Na pokładzie znajdą się głównie osoby w wieku od 16 do 25 lat, które pozytywnie przeszły proces rekrutacyjny. Przy wyborze członków załogi brane były pod uwagę m.in. znajomość języków obcych, uzdolnienia artystyczne, stan zdrowia i otwarcie na nieznane, morskie przygody.

Reprezentanci przed regatami wezmą udział w szeregu szkoleń i warsztatów, które rozpoczną się już w ten weekend (19-20 maja). Podczas zajęć załoganci ćwiczyć będą pracę w zespole i poznają zasady panujące na pokładzie. Zapoznają się także ze sprzętem asekuracyjnym i zasadami pierwszej pomocy. Nie zabraknie zadań artystycznych, które mają pomóc reprezentacji w barwny sposób promować Szczecin i zachęcać do odwiedzenia naszego miasta. Kolejny zjazd załogantów odbędzie się w dniach od 26 do 27 maja. Podczas wielu godzin spędzonych na morzu reprezentanci Szczecina poznają nie tylko uroki żeglarstwa, ale także – jako pełnoprawna załoga – będą uczestniczyć w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych czy też trapowych. Nie zabraknie także codziennej ciężkiej pracy na pokładzie.

Już od 14 lat nasza reprezentacja promuje Szczecin poprzez udział w regatach The Tall Ships Races, walcząc o nagrody z jachtami i żaglowcami z całego świata. Przez te lata załogi zdobyły liczne nagrody, spośród których za najbardziej cenną uważana jest – Friendship Trophy. Wyróżnienie to Reprezentacja Szczecina zdobyła trzy razy z rzędu. Trofeum przyznawane jest najbardziej przyjacielskiej i lubianej załodze, którą wybierają kapitanowie innych jednostek w formie głosowania w czasie trwania regat. Tegoroczne regaty rozpoczną się w duńskim Esbjerg, skąd załogi popłyną do norweskiego Stavanger, a swoje żeglarskie zmagania zakończą w holenderskim Harlingen. Finał odbędzie się w dniach 03 – 06 sierpnia.

Zdjęcia: Wiesław Seidler

Powiązane artykuły