Home Aktualności Zostań jachtowym sternikiem morskim. Kurs w CŻ rusza już w ten weekend!

Zostań jachtowym sternikiem morskim. Kurs w CŻ rusza już w ten weekend!

Autor: ZOZŻ

kursSą jeszcze wolne miejsca na kurs przygotowujący do uzyskania patentu jachtowego sternika morskiego. Zajęcia rozpoczynają się już 12 października 2019

Kurs przygotowuje do samodzielnego, bezpiecznego pływania po wodach morskich i sprawnego manewrowania w porcie, zarówno na żaglach jak i silniku. Aby uzyskać stopień jachtowego setnika morskiego należy spełnić trzy warunki: · mieć ukończone 18 lat; wypływać 200 godz. żeglugi, w dwóch lub więcej rejsach morskich;·i zdać egzamin. Pomyślne zakończenie kursu i zdanie egzaminu uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych, w tym po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości jachtu, oraz do ️prowadzenie jachtów żaglowych o długości całkowitej do 18 m po wodach morskich, bez ograniczeń odległości, które dotyczyły poprzednich uprawnień sternika jachtowego.
Forma kursu: Kurs na jachtowego sternika morskiego jest kursem weekendowym i trwa od 12 do 27 października 2019. Kończy się egzaminem. Koszt szkolenia to 900 zł plus 350 zł opłaty za egzamin, i 50 zł za wydanie patentu. Opłata za egzamin jest zgodna z cennikiem PZŻ. Na 50% ulgę mogą liczyć osoby uczące się, do 26 roku życia. Zgłoszenia na egzamin należy dokonać indywidualnie poprzez platformę jednostki posiadającej odpowiednie uprawnienia egzaminacyjne. Do egzaminu należy posiadać opinie z rejsów morskich (co najmniej 200 godzin żeglugi, w co najmniej dwóch rejsach). W cenie kursu wliczone są:·realizacja programu PZŻ;· materiały szkoleniowe;· ubezpieczenie;·oraz opieka instruktora żeglarstwa.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się dzień przed rozpoczęciem kursu, o godz.17.00., w świetlicy Centrum Żeglarskiego. Rejestracji na kursy należy dokonać na stronie www.centrumzeglarskie.pl poprzez zakładkę e-rekrutacja.
Uwaga! W przypadku braku chętnych kurs może zostać odwołany.

Z pozdrowieniami Celina Wołosz rzecznik prasowy 517 423 577 Centrum Żeglarskie

Powiązane artykuły