Strona główna » Zostań jachtowym sternikiem morskim. Kurs w CŻ rusza już w ten weekend!

Zostań jachtowym sternikiem morskim. Kurs w CŻ rusza już w ten weekend!

by ZOZŻ

kursSą jeszcze wolne miejsca na kurs przygotowujący do uzyskania patentu jachtowego sternika morskiego. Zajęcia rozpoczynają się już 12 października 2019

Kurs przygotowuje do samodzielnego, bezpiecznego pływania po wodach morskich i sprawnego manewrowania w porcie, zarówno na żaglach jak i silniku. Aby uzyskać stopień jachtowego setnika morskiego należy spełnić trzy warunki: · mieć ukończone 18 lat; wypływać 200 godz. żeglugi, w dwóch lub więcej rejsach morskich;·i zdać egzamin. Pomyślne zakończenie kursu i zdanie egzaminu uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych, w tym po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości jachtu, oraz do ️prowadzenie jachtów żaglowych o długości całkowitej do 18 m po wodach morskich, bez ograniczeń odległości, które dotyczyły poprzednich uprawnień sternika jachtowego.
Forma kursu: Kurs na jachtowego sternika morskiego jest kursem weekendowym i trwa od 12 do 27 października 2019. Kończy się egzaminem. Koszt szkolenia to 900 zł plus 350 zł opłaty za egzamin, i 50 zł za wydanie patentu. Opłata za egzamin jest zgodna z cennikiem PZŻ. Na 50% ulgę mogą liczyć osoby uczące się, do 26 roku życia. Zgłoszenia na egzamin należy dokonać indywidualnie poprzez platformę jednostki posiadającej odpowiednie uprawnienia egzaminacyjne. Do egzaminu należy posiadać opinie z rejsów morskich (co najmniej 200 godzin żeglugi, w co najmniej dwóch rejsach). W cenie kursu wliczone są:·realizacja programu PZŻ;· materiały szkoleniowe;· ubezpieczenie;·oraz opieka instruktora żeglarstwa.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się dzień przed rozpoczęciem kursu, o godz.17.00., w świetlicy Centrum Żeglarskiego. Rejestracji na kursy należy dokonać na stronie www.centrumzeglarskie.pl poprzez zakładkę e-rekrutacja.
Uwaga! W przypadku braku chętnych kurs może zostać odwołany.

Z pozdrowieniami Celina Wołosz rzecznik prasowy 517 423 577 Centrum Żeglarskie

Powiązane artykuły