Strona główna » Centrum Żeglarskie na wodzie. Żeglarskie lato za nami

Centrum Żeglarskie na wodzie. Żeglarskie lato za nami

by ZOZŻ

sezon 2019Chociaż wakacje pod żaglami dobiegły już końca, to sezon żeglarski cały czas trwa. Kolejny rok z rzędu Centrum Żeglarskie nie próżnowało w czasie wakacji i organizowało mnóstwo wydarzeń dla dzieci i młodzieży

Takie sezony pokazują, że szczecińskie żeglarstwo ma się doskonale. Kilkanaście imprez sportowych, dziesiątki zadowolonych żeglarzy i mnóstwo zapytań o ofertę na przyszły rok – to tylko część tego z czym zmierzyliśmy się podczas lata 2019. Od początku sezonu na przystani Centrum Żeglarskiego zorganizowano 12 regat dla łodzi różnych klas, a to jeszcze nie koniec. Przed nami kolejne regaty, zawody o Puchar Kapitana Borchardta, regaty w klasie 505, regaty Nadzieja Sportu oraz regaty z okazji zakończenia sezonu żeglarskiego.

Minione miesiące to także mnóstwo rejsów, nie tylko na wodach Jeziora Dąbie. Wśród nich wyprawy do Kopenhagi, opływanie Zalewu Szczecińskiego czy udział w tegorocznych The Tall Ships Races, w których nasza załoga, przypomnijmy, odniosła niesamowity sukces. „Dar Szczecina” wygrał tegoroczne regaty w klasie C/D oraz bez podziału na klasy, a Fryderyk Chopin dopłynął jako pierwszy w klasie A. Sukcesem może się pochwalić także reprezentacja Szczecina w regatach Baltic Sail Nations Cup, która zdobyła I miejsce w klasie Laser. Z oferty rejsów Centrum Żeglarskiego skorzystało w tym roku 160 osób.

Od lat największą popularnością cieszą się organizowane na naszej przystani półkolonie. W trakcie dwóch miesięcy wakacji zorganizowaliśmy sześć turnusów półkolonii, w których wzięło udział ponad 180 dzieci. W tym roku w ramach wakacyjnego wypoczynku odbyły się 4 obozy, w tym jeden stacjonarny – maluchy nocowały w schronisku młodzieżowym. W czasie lata nasi instruktorzy i trenerzy opiekowali się dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, mając tym samym około 500 podopiecznych. Oprócz wakacyjnej oferty cały czas prowadzone były zajęcia w ramach sekcji żeglarskich, w których obecnie zapisanych jest ponad 230 dzieci.

Za nami kolejne lato pełne żeglarskich przygód i emocji. Sezon żeglarski potrwa jeszcze do końca października. Jeszcze w październiku i listopadzie można skorzystać z naszej oferty szkoleniowej i zrobić kurs motorowodny lub patent na morskiego sternika jachtowego. W okresie jesienno-zimowym zapraszamy do uczestnictwa w naszych wykładach oraz zajęciach w sekcjach żeglarskich.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook’u Centrum Żeglarskie oraz naszej strony internetowej www.centrumzeglarskie.pl.

Pozdrawiam i zapraszam Celina Wołosz rzecznik prasowy 517 423 577 Centrum Żeglarskie

 

Powiązane artykuły