Home Aktualności Centrum Żeglarskie na wodzie. Żeglarskie lato za nami

Centrum Żeglarskie na wodzie. Żeglarskie lato za nami

Autor: ZOZŻ

sezon 2019Chociaż wakacje pod żaglami dobiegły już końca, to sezon żeglarski cały czas trwa. Kolejny rok z rzędu Centrum Żeglarskie nie próżnowało w czasie wakacji i organizowało mnóstwo wydarzeń dla dzieci i młodzieży

Takie sezony pokazują, że szczecińskie żeglarstwo ma się doskonale. Kilkanaście imprez sportowych, dziesiątki zadowolonych żeglarzy i mnóstwo zapytań o ofertę na przyszły rok – to tylko część tego z czym zmierzyliśmy się podczas lata 2019. Od początku sezonu na przystani Centrum Żeglarskiego zorganizowano 12 regat dla łodzi różnych klas, a to jeszcze nie koniec. Przed nami kolejne regaty, zawody o Puchar Kapitana Borchardta, regaty w klasie 505, regaty Nadzieja Sportu oraz regaty z okazji zakończenia sezonu żeglarskiego.

Minione miesiące to także mnóstwo rejsów, nie tylko na wodach Jeziora Dąbie. Wśród nich wyprawy do Kopenhagi, opływanie Zalewu Szczecińskiego czy udział w tegorocznych The Tall Ships Races, w których nasza załoga, przypomnijmy, odniosła niesamowity sukces. “Dar Szczecina” wygrał tegoroczne regaty w klasie C/D oraz bez podziału na klasy, a Fryderyk Chopin dopłynął jako pierwszy w klasie A. Sukcesem może się pochwalić także reprezentacja Szczecina w regatach Baltic Sail Nations Cup, która zdobyła I miejsce w klasie Laser. Z oferty rejsów Centrum Żeglarskiego skorzystało w tym roku 160 osób.

Od lat największą popularnością cieszą się organizowane na naszej przystani półkolonie. W trakcie dwóch miesięcy wakacji zorganizowaliśmy sześć turnusów półkolonii, w których wzięło udział ponad 180 dzieci. W tym roku w ramach wakacyjnego wypoczynku odbyły się 4 obozy, w tym jeden stacjonarny – maluchy nocowały w schronisku młodzieżowym. W czasie lata nasi instruktorzy i trenerzy opiekowali się dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, mając tym samym około 500 podopiecznych. Oprócz wakacyjnej oferty cały czas prowadzone były zajęcia w ramach sekcji żeglarskich, w których obecnie zapisanych jest ponad 230 dzieci.

Za nami kolejne lato pełne żeglarskich przygód i emocji. Sezon żeglarski potrwa jeszcze do końca października. Jeszcze w październiku i listopadzie można skorzystać z naszej oferty szkoleniowej i zrobić kurs motorowodny lub patent na morskiego sternika jachtowego. W okresie jesienno-zimowym zapraszamy do uczestnictwa w naszych wykładach oraz zajęciach w sekcjach żeglarskich.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook’u Centrum Żeglarskie oraz naszej strony internetowej www.centrumzeglarskie.pl.

Pozdrawiam i zapraszam Celina Wołosz rzecznik prasowy 517 423 577 Centrum Żeglarskie

 

Related Articles

0 Comments

No Comment.