Strona główna » Czekamy na załogantów i przedłużamy nabór na oficerów łącznikowych!

Czekamy na załogantów i przedłużamy nabór na oficerów łącznikowych!

by ZOZŻ

Do końca marca został przedłużony nabór na oficerów łącznikowych. Szukamy osób, które nie boją się wyzwań i chcą stać się częścią zespołu organizującego finał regat the Tall Ships Races 2021.

Oficer łącznikowy jest osobą, bez której przeprowadzenie tak dużego wydarzenia jak finał regat the Tall Ships Races byłoby niemal niemożliwe. To pierwsza osoba, którą spotyka załoga po zacumowaniu i która sprawuje opiekę nad naszymi gośćmi przez czas ich pobytu w Szczecinie. Wolontariusze, towarzysząc załodze, nadzorują m.in. logistyczną obsługę pobytu, na bieżąco dostarczają informacje dotyczące programu wydarzenia, koordynują terminy zleconych przez kapitana dostaw oraz umiejętnie i szybko reagują na sytuacje, których nikt wcześniej nie przewidział. Wszystko po to, by żeglarze czuli się w naszym mieście dobrze, miło nas wspominali i chcieli do nas wracać.

Oficerem łącznikowym mogą zostać osoby, które mają ukończone 20 lat, lubią pomagać, znają języki obce, są otwarci na nowe wyzwania, lubią pracę w zespole, są odpowiedzialne i kreatywne. Każdy kto widziałby się w takiej roli może wysłać formularz zgłoszeniowy do Centrum Żeglarskiego, które odpowiada za przygotowanie do tej roli.

Z kolei do 7 kwietnia czekamy na zgłoszenia osób chętnych do udziału w samych regatach. Poszukujemy 132 członków Reprezentacji Szczecina w regatach the Tall Ships Races 2021. W regatach w barwach Szczecina wystartują: żaglowiec Pogoria oraz jacht Dar Szczecina. Reprezentacja rozpocznie regaty w Kłajpedzie, następnie odwiedzi Turku, Tallinn, Mariehamn i zakończy w Szczecinie. Żeglarze zanim zmierzą się z żywiołem przejdą szereg szkoleń i warsztatów. Będą ćwiczyć pracę w zespole, poznają zasady panujące na pokładzie. Załoga zapozna się ze sprzętem asekuracyjnym i zasadami pierwszej pomocy. Nie zabraknie zadań artystycznych, które pomogą w barwny sposób promować Szczecin i zachęcać do odwiedzenia naszego miasta.

Kogo szukamy? Osób z Polski, najlepiej ze Szczecina, potrafiących pływać wpław, otwartych na świat, niebojących się nowych przygód, kreatywnych, potrafiących pracować w zespole, znających języki obce, kreatywnych i mających ukończone 15 lat. Każdy, kto pozytywnie przejdzie proces rekrutacji trafi pod skrzydła szkoleniowców, którzy odpowiednio przygotują i wyszkolą przyszłych adeptów.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziemy na stronie www.tallships.szczecin.eu

Powiązane artykuły

Leave a Comment