Strona główna » Po raz pierwszy – Wirtualna wersja regat Bitwa o Gotland! Nawiązaliśmy współpracę z Realsail.net

Po raz pierwszy – Wirtualna wersja regat Bitwa o Gotland! Nawiązaliśmy współpracę z Realsail.net

by ZOZŻ

Informacja prasowa – WYDANIE SPECJALNE

Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland  2021

 

Wystartuje wirtualna wersja Bitwy o Gotland. Nawiązujemy współpracę z Realsail.

Organizatorzy wyścigu Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland nawiązali współpracę z morską grą żeglarską realsail.net. Jej efektem jest stworzenie wyścigu Virtual Gotland Battle i po raz pierwszy, Bitwa rozegrana zostanie także wirtualnie. Wyścig on-line będzie rozgrywany równolegle do prawdziwego wyścigu na tej samej trasie i w tych samych warunkach wiatrowych. Teraz każdy może popłynąć na Bitwę. Pierwsza edycja wirtualnej wersji regat „Virtual Gotland Battle” rozpocznie się równocześnie z regatami na wodzie, czyli w niedzielę 19 września o 12:00 czasu lokalnego.

Wirtualni kapitanowie z całego świata (społeczność Realsail to na dzień dzisiejszy ponad 2500 aktywnych graczy) będą rywalizować w tym ekscytującym wyścigu, wykorzystując do tego takie same umiejętności nawigacyjne, jakie potrzebne są w rzeczywistej żegludze. Będą mogli określić kierunek, wybrać żagle, użyć ustawień TWA oraz punktów nawigacyjnych, aby z wyprzedzeniem planować trasę i wygrać wyścig. Ponadto dla zaawansowanych użytkowników Realsail oferuje usługę NMEA, która łączy się z narzędziami wyznaczającymi trasę, dzięki czemu sternicy mogą zaplanować swoją strategię za pomocą dodatkowych narzędzi. Istnieje także możliwość korzystania z wbudowanego routera dostępnego w grze.

Realsail sprawia, że wirtualna żegluga jest jak najbardziej realna, a wirtualni sternicy mają podobne wyzwania do tych na wodzie. To doświadczenie bardzo realne i wymagające, a narzędzie wirtualnych regat jest wykorzystywane przez zespoły trenerskie w prawdziwym szkoleniu taktycznym żeglarzy.

Można jeszcze dołączyć do tej przygody, rejestrując się na https://www.realsail.net.  Usługa w wersji FREE jest dostępna dla każdego!

Wyścig można również obejrzeć jako widz w przeglądarce wyścigu: https://www.realsail.net/#/viewer/nrMzMg0HMk

Na koniec możesz znaleźć samouczki i wszystko o grze na kanale Realsail Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCag8K3VxsfCtdsUhGn5QzYQ/videos

Tekst powstał przy współpracy Pablo Ibañeza, założyciela Realsail

TAGI: #bitwaogotland #BOG2021 #BitwaoGotland #wirtualnabitwa

Szczegółowych informacji udziela:
Dyrektor regat: Krystian Szypka 501 664 314
Media i PR: Honorata Wąsowicz 511562382

www.bitwaogotland.pl / Zakładka dla mediów: www.bitwaogotland.pl/media
www.facebook.com/bitwaogotland

Powiązane artykuły

Leave a Comment