Strona główna » 2. Liga wraca do rywalizacji !

2. Liga wraca do rywalizacji !

by ZOZŻ

2. Liga wraca do rywalizacji !

Polska Liga Żeglarska rozkręca się na dobre. Kolejne regaty 2 Ligi odbędą się w ten weekend w Sztynorcie, a na starcie pojawi się 11 załóg walczących o punkty i awans do 1 Ligi na sezon 2024.

 

Inauguracja 2. Ligi odbyła się miesiąc temu w Sztynorcie gdy w ciągu 2 dni udało się rozegrać pełen format czyli 24 wyścigi. Najlepszą okazała się załoga Onboard Sailing Barbary Mrozowicz wygrywając z przewaga aż 18 punktów nad druga sklasyfikowaną ekipą z Jacht Klub Nowy Sztynort. O kolejne miejsca do końca zaciętą walkę stoczył jeszcze YKP Warszawa i BSA Flota Gdynia. Czy tak samo w tej rundzie?

 


Prognozy wiatrowe zapowiadają warunki raczej słabo wiatrowe i zmienne, co oznacza że może nie udać się rozegrać pełnych 24 wyścigów. Utrudni to zadanie załogom, bo każdy błąd i gorszy wynik będzie miał jeszcze większe znaczenie, dodatkowo trzeba będzie dużo uważniej żeglować i liczyć na łut szczęścia i korzystniejsze wiatry. Istotnym będzie szukanie silniejszego wiatru i antycypacja zmian kierunku przy szkwałach. Kto sobie poradzi lepiej w takich warunkach?

 


Na pewno wymienione załogi z top 4 będą liczyć się w walce, ale na pewno załogi z kolejnych miejsc „odrobiły lekcje” i przygotowały się do 2 rundy. Cztery kolejne zespoły (YKP Szczecin 2, Port Mechelinki, Symfonia Racing i RS Sailing Team), które wygrywały w 1-szej rundzie pojedyncze wyścigi powinny włączyć się do walki o czołowe miejsca.

 

Ranking po 1 rundzie:

1. Onboard Sailing – 11 pkt
2. Jacht Klub Nowy Sztynort – 10 pkt
3. YKP Warszawa – 9 pkt
4. BSA Flota Gdynia – 8 pkt
5. Port Mechelinki – 7 pkt
6. Symfonia Racing – 6 pkt
7. YKP Szczecin 2 – 5 pkt
8. Rs Sailing Team – 4 pkt
9. KS Puchar Soliny – 3 pkt
10. Regatta Business Poland – 2 pkt
11. Hear Studio Sailing Team – 1 pkt

Bazą regat jest port Nowy Sztynort, gdzie w strefie kibica można śledzić pozycje jachtów. Przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na żywo na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2023.sapsailing.com

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

Sponsorami Głównymi Ligi są: Nissan, Efaflex, Garden Space, Lavazza, Nice To Fit You i Nowy Sztynort – Osada Wolności – gospodarz regat.

Partnerami Ligi są: Odyssey Dealer Group, STBU, Winnica Turnau, Sportklub Polska, Vulcan T&C, Magic Marine , Bryt Sails, SAP Sailing, Harken, Garmin, RS Sailing, Yetiz i Polski Związek Żeglarski.

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są: MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

#plz #ligazeglarska #ocs

Kontakt do organizatorów:
Mail: info@ligazeglarska.pl
www.ligazeglarska.pl

 

Źródło: Polska Liga Żeglarska

Powiązane artykuły

Leave a Comment