Strona główna » Bandera na maszt, rozpoczynamy sezon!

Bandera na maszt, rozpoczynamy sezon!

by ZOZŻ

Już w najbliższą sobotę, 11 maja w Centrum Żeglarskim w południe zainaugurujemy tegoroczny sezon żeglarski.

Uroczystość odbędzie się w sobotę, 11 maja. O 11.45 zgromadzimy się na placu apelowym pod masztem, gdzie przy dźwiękach hymnu podniesiemy banderę.

Tradycyjnie, rozpoczniemy od wystąpienia dzieci z Przedszkola Publicznego 27 „Żagielek”. Chwilę po nich przejdziemy do części oficjalnej i podniesienia bandery. W tym roku rozpoczęciu sezonu będą towarzyszyć dwa święta. Pierwsze, to jubileusz Daru Szczecina, który w tym roku obchodzi swoje 55-lecie, i jak na urodziny przystało pojawi się tort. Drugim wydarzeniem towarzyszącym sobotniej inauguracji będzie chrzest łódek klasy Omega Politechniki Morskiej w Szczecinie. Po części oficjalnej przejdziemy do wspólnego biesiadowania przy ognisku oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Oczywiście nie zabraknie też atrakcji na wodzie. Na gości czekać będą krótkie rejsy naszymi jednostkami po Jeziorze Dąbie oraz Międzynarodowy Turniej Kajak Polo. Zapisy na rejsy będą odbywały się na miejscu. W ramach 55-lecia Daru zaprezentowany zostanie film z wyprawy Daru Szczecina na Islandię.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych dziennikarzy i fotoreporterów.

 

Powiązane artykuły

Leave a Comment