Strona główna » Międzynarodowe Regaty o Puchar Gryfa Pomorskiego 2024!

Międzynarodowe Regaty o Puchar Gryfa Pomorskiego 2024!

by ZOZŻ

Zapraszamy na Międzynarodowe Regaty o Puchar Gryfa Pomorskiego 2024!

Cześć żeglarze i pasjonaci morza! Już niedługo, bo od 5 do 9 czerwca 2024 roku, Świnoujście stanie się areną jednego z najbardziej ekscytujących wydarzeń na Bałtyku Południowym. To właśnie tutaj, na tych malowniczych wodach, rozegrają się Międzynarodowe Regaty o Puchar Gryfa Pomorskiego!

Te niezapomniane zawody to mieszanka tradycji, nowoczesności, rywalizacji i miłości do morza. To czas, kiedy żeglarze z całego świata spotykają się, by zmierzyć się ze sobą na falach Bałtyku, odkrywając jego piękno i niebezpieczeństwa.

Historia żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim to historia odwagi, kreatywności i szlachetnej rywalizacji. Od starych mistrzów żeglarstwa po współczesnych rekordzistów, te wody są pełne historii, które czekają, aby zostały odkryte przez kolejne pokolenia.

Tegoroczne regaty będą miały wyjątkowy wymiar, gdyż po raz pierwszy odbędą się w randze Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski Załóg Dwuosobowych. To wydarzenie dodaje nowy, ekscytujący rozdział do bogatej historii Pomorza Zachodniego.

Trasa, którą pokonają zawodnicy, liczy sobie aż 300 mil i prowadzi przez Świnoujście – Arkona – Falsterbo – Christianso – Świnoujście. To prawdziwe wyzwanie dla umiejętności żeglarskich, ale również okazja do podziwiania niezwykłych widoków, jakie oferuje Bałtyk.

Patronat honorowy nad regatami sprawuje Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, który podkreśla ich znaczenie dla promocji regionu i jego żeglarskiej tradycji.

Marcin Raubo, Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, z kolei podkreśla, że regaty te to połączenie tradycji z nowoczesnością, które przyciąga zarówno doświadczonych żeglarzy, jak i młode talenty.

A Grzegorz Dobies, Komandor regat, zapewnia, że oprócz samej rywalizacji, uczestnicy mogą spodziewać się bogatego programu towarzyszącego, który zapewni niezapomniane wrażenia.

Nie zwlekaj, dołącz do nas w tej niezwykłej przygodzie! Bez względu na to, czy jesteś żeglarzem, czy kibicem, te regaty to wydarzenie, którego nie można przegapić. Śledź nas na Facebooku i bądź częścią tej niezapomnianej historii!

Zawiadomienie o regatach

Zgłoszenie do regat

Powiązane artykuły

Leave a Comment