Strona główna » 67. Plebiscyt Sportowy „Kuriera Szczecińskiego” rozstrzygnięty

67. Plebiscyt Sportowy „Kuriera Szczecińskiego” rozstrzygnięty

by Wiesław Seidler

Srebrna Agnieszka na drugim miejscu! Głosujemy nadal na Agę na Żeglarza Roku 2021 „Przeglądu Sportowego” i Magazynu „Wiatr”!

 

Nietypowo,  w Domu Kultury „Krzemień” w Podjuchach,  odbyło się 20 grudnia 2021 r. uroczyste podsumowanie 67. Plebiscytu Sportowego „Kuriera Szczecińskiego”,  na 10 najlepszych sportowców i trzech czołowych trenerów naszego województwa. Jedynymi żeglarzami wśród 22 zawodników i 16 szkoleniowców nominowanych do grona najlepszych byli tradycyjnie – Agnieszka Skrzypulec – trzykrotna olimpijka, mistrzyni kraju, Europy i świata, srebrna medalistka IO Tokio 2020, i Robert Siluk, trener i wychowawca młodych żeglarzy i mistrzów, krajowych i międzynarodowych, także olimpijskich (o czym pisaliśmy na stronie ZOZŻ). Głosami Czytelników „Kuriera” tylko nasza srebrna Agnieszka znalazła się liście najlepszych sportowców Ziemi Szczecińskiej za 2020 rok –   na drugim miejscu -gratulujemy! Przypomnę, że w ubiegłorocznym Plebiscycie na najlepszych sportowców i trenerów 75-lecia „Kuriera” Agnieszka znalazła się na 24, miejscu, wśród 30 najlepszych…

Pełna relacja organizatorów Plebiscytu, wraz z listami laureatów, na stronie internetowej „Kuriera Szczecińskiego”. Przypomnę, że trwa jeszcze – do Sylwestra 2021 – ogólnopolskie głosowanie na Żeglarza Roku 2021, w 87. Plebiscycie „Przeglądu Sortowego”. Wśród nominowanych najlepszych polskich sportowców nie mogło zabraknąć  srebrnych medalistek w Tokio, czyli Agnieszki i Jolanty Ogar, z ich  piątym olimpijskim krążkiem w historii startów polskich żeglarzy w IO! Głosowanie online potrwa do 31 grudnia 2021 roku do godziny 12:00. Można nadal głosować na trzy sposoby: 1) online – na stronie plebiscyt.przegladsportowy.pl; 2) poprzez wysłanie SMS pod numer 7371; 3) poprzez wysłanie wypełnionego kuponu, wyciętego z „Przeglądu Sportowego” lub „Faktu”. Zwycięzcę poznamy już 8 stycznia 2022! Obie zostają w sporcie, zmieniają tylko klasę na 49erFX.

Aż do 11 lutego 2022 można też nadal głosować na „nasze” srebrne dziewczyny w  ogólnopolskim Plebiscycie Magazynu „Wiatr”, gdzie są razem wśród piątki nominowanych mistrzów świata i olimpijczyków. Głosować można raz w każdej dobie, w aplikacji internetowej www.wiatr.pl/konkurs przygotowanej na komputery, tablety i smartfony. Internauci uczestniczący w konkursie potwierdzają swoje głosy przez e-mail (wyniki głosowania są podawane na bieżąco). Końcowe rezultaty zostaną ogłoszone w aplikacji konkursowej, na portalu www.wiatr.pl oraz na łamach „Wiatru”. Tak więc nadal głosujemy na Agnieszkę… Trzymamy kciuki za najwyższe lokaty! 

     Zdjęcia: archiwum ZOZŻ

Powiązane artykuły

Leave a Comment