Strona główna » Nagrody ZOZŻ wręczone!

Nagrody ZOZŻ wręczone!

by Maciej Cylupa

W sobotę 22 stycznia w Starej Rzeźni na Łasztowni w Szczecinie odbyła się ceremonia wręczenia dorocznych Żeglarskich Nagród Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią, na tegorocznej Gali pojawiło się blisko 100 osób w tym wiele młodzieży i dzieci z klubów żeglarskich Pomorza Zachodniego.

Przybyłych gości przywitał Prezes Związku Marcin Raubo, podsumował sezon i pogratulował wszystkim startów, osiągnieć i organizacji. Następnie przystąpiono do wręczania nagród.

Nagrody przyznano zawodnikom z klas olimpijskich i sportowych, trenerom oraz zawodnikom klas morskich i turystycznych.  Uhonorowano organizatorów regat oraz wręczono podziękowania dla Prezydentów i Burmistrzów miast wspierających kluby żeglarskie i organizację regat.

Na zakończenie gali nagrodzono oczywiście Agnieszkę Skrzypulec, srebrną medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w klasie 470, zawodniczkę SEJK Pogoń Szczecin.

Nagrody wręczali Marcin Raubo, Wojciech Denderski oraz Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak.

Prezes Zachodniopomorskiej Federacji Sportu Sławomir Strąkowski podziękował Prezesowi Związku za wkład w rozwój żeglarstwa i sportu na Pomorzu Zachodnim, podkreślając bardzo duży wkład wyników naszych zawodników w pozycję regionu w sporcie w Polsce.

Cieszy nas duża frekwencja i doskonała atmosfera, która panowała na sali oraz w kuluarach, gdzie uczestnicy po ceremonii jeszcze długo ze sobą rozmawiali i robili sobie zdjęcia na ściance prasowej ZOZŻ.

Galę poprowadzili Artur Burdziej i Maciej Cylupa. Podziękowania dla Marzeny Siluk, Andrzeja Łukaszewicza i wielu osób, które pomogły w organizacji wydarzenia.

 

Oto pelna lista nagrodzonych:

Zawodnicy:

Agnieszka Skrzypulec SEJK Pogoń 470
Jakub Guźlecki Windsurfing
Filip Harasimowicz Krysztofiak KSW Baltic Optimist
Aleksandra Bobrowska KSW Baltic Optimist
Maja Harasimowicz Krysztofiak KSW Baltic Optimist
Michał Jaroszek KSW Baltic Optimist
Maja Wojciechowska Optimist
Aleksander Lenart KSW Baltic Optimist
Jakub Chudyk KSW Baltic Optimist
Oskar Sawicki Laser
Marek Szczepankowski SEJK Pogoń Laser
Mikołaj Silny SEJK Pogoń Laser
Filip Miłoszewski SEJK Pogoń Laser
Maksymilian Burdziej Laser
Maciej Cymerman Laser
Wanda Szylińska Laser
Tadeusz Kubiak SEJK Pogoń Laser
Jakub Rodziewicz SEJK Pogoń Laser
Jeremi Dąbrowski KSW Baltic 420
Mikołaj Bazyli KSW Baltic 420
Joanna Cymerman KSW Baltic 420
Małgorzata Górnisiewicz KSW Baltic 420
Weronika Jaroszek KSW Baltic 470
Michał Dżugan Yacht Club PK Hansa 303
Michał Urtnowski Hansa 303
Róża Zacharkiewicz Hansa 303
Matylda Kowalik UKS Szkwał ISA 407
Mateusz Cogiel UKS Szkwał ISA 407
Szymon Jankowski UKS Szkwał ISA 407
Hieronim Norkiewicz UKS Szkwał ISA 407
Nikodem Kowalewski UKS Szkwał ISA 407
Michał Ślusarczyk UKS Szkwał ISA 407
Adam Jankowski UKS Szkwał ISA 407
Bartosz Polonis UKS Szkwał ISA 407
Marcin Jarosz UKS Szkwał ISA 407

Trenerzy:

Robert Siluk SEJK Pogoń / RRS Laser
Arkadiusz lenkowski KSW Baltic Optimist
Tadeusz Kubiak RRS Laser
Michał Maciaszczyk Windsurfing
Wojciech Paluszkiewicz Hansa 303

Organizatorzy regat:

Centrum Żeglarskie Krzysztof Łobodziec
KSW Baltic Arkadiusz Lenkowski, Jacek Klimecki
UKS Szkwał Złocieniec Anna Kamińska

Sport Amatorski:

Puchar sezonu ORC 2021:
s/y Harry Artur Burdziej z załogą Centrum Żeglarskie
s/y Venandi Str Marcin Mrówczyński z załogą KS Centrum Żeglarskie
s/y Bryza 33 Jacek Romanowski z załogą MKŻ Bryza
Puchar sezonu KWR 1 2021:
s/y Mescalero Radosław Okiński z załogą JK Cztery Wiatry
s/y Lisica Adam Lisiecki z załogą JK AZS Szczecin
s/y Chaca Szymon Kubanek z załogą JK Cztery Wiatry
Puchar sezonu KWR 2 2021:
s/y Trzeci Krzysztof Dąbrowski z załogą
s/y Wilejka Andrzej Wróbel z załogą JK SEJK Pogoń
s/y Obcy II Jerzy Pitucha z załogą

Nagrody specjalne:

Dariusz Konopczak i Paweł Henszke POL 8874 – klasa 5o5 3 m-ce w Pucharze Polski klasy 505
Marcin Mrówczyński – armator i sternik s/y Venandi Str Wicemistrz Polski ORC, 4 miejsce w Morskim Żeglarskim Pucharze Polski – najwyżej sklasyfikowany jacht zachodniopomorski; za wieloletnie i regularne reprezentowanie Pomorza Zachodniego na Mistrzostwach Polski i innych regatach ogólnopolskich i zagranicznych
Władysław Chmielewski – armator i sternik s/y Bindi za regularne i pełne sukcesów reprezentowanie Pomorza Zachodniego na regatach zagranicznych
Tomasz Odzioba – armator i sternik s/y Black Caravela za regularne i pełne sukcesów reprezentowanie Pomorza Zachodniego na regatach zagranicznych
Mieczysław Szwed za nieustanne udowadnianie, że w żeglarstwie regatowym nie ma granic między małymi i dużymi, między jachtami morskimi i “mieczówkami”, że wiek nie jest przeszkodą w realizowaniu pasji; za zarażanie żeglarstwem regatowym;
Załoga Patryk Zbroja Yacht Racing Team: Patryk Zbroja, Maciej Gonerko, Krzysztoł Żełudziewicz, Marcin Zubrzycki Za Mistrzostwo Polski w Match Racingu, miejsce w top 10 rankingu Pucharu Świata i awans do Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. YKP Szczecin
Aleksander Waszkiewicz, Michał Kryński i załoga Stworzenie nowego zespołu w Wolinie i starty w Ekstraklasie Polskiej Ligi Żeglarskiej. UKS Albatros Wolin
Załoga Pogoń Racing: Tadeusz Kubiak, Łukasz Czaja, Krzysztof Łobodziec 5 miejsce w Ekstraklasie Polskiej Ligi Żeglarskiej SEJK Pogoń Szczecin

Podziękowania dla Marszałka, Prezydentów i Burmistrzów:

Władysław Diakun – Burmistrz Polic
Grzegorz Jóźwiak – Burmistrz Dziwnowa
Andrzej Wyganowski – Burmistrz Stepnicy
Ewa Grzybowska – Burmistrz Wolina
Janusz Żmurkiewicz – Prezydent Świnoujścia
Jarosław Burba – Burmistrz Nowego Warpna
Stanisław Kuryłło – Burmistrz Kamienia Pomorskiego
Piotr Krzystek – Prezydent Szczecina
Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Nagroda Specjalna PZŻ

Medal za szczególne zasługi dla żeglarstwa polskiego dla Zenona Szostaka

A poniżej w galerii garść zdjęć

Powiązane artykuły

0 Comments

No Comment.