Strona główna » Zostań sędzią sportowym PZŻ

Zostań sędzią sportowym PZŻ

by Wojciech Denderski

Okręgowe Kolegium Sędziów serdecznie zaprasza stażystów oraz wszystkie osoby chętne do zdobycia uprawnień sędziego PZŻ lub chcące poznać jak wygląda praca sędziego na spotkanie przedsezonowe. Omówimy jak wygląda ścieżka do zdobycia uprawnień: gdzie można odbyć staż, z jakich materiałów się uczyć, jak przygotowywać się do egzaminu oraz jak wygląda sam egzamin. Jest to też doskonała okazja do poznania osób, z którymi będzie się pracować na regatach.

Zapotrzebowanie na sędziów podczas sezonu regatowego jest ogromne. Dlatego zachęcamy do spróbowania swoich sił i poszerzenia wiedzy z zakresu przepisów regatowych i prowadzenia regat. Kandydaci na nowych sędziów mogą liczyć na pomoc i sporą dawkę wiedzy od aktualnych sędziów ZOZŻ.

Spotkanie odbedzie się w sobotę 22.04.2023 w Centrum Żeglarskim – budynek B3 sala 112 o godzinie 10:30

Po spotkaniu dla kandydatów odbędzie się również szkolenie dla aktualnych sędziów. Program szkolenia obejmować będzie zagadnienia z zakresu arbitrażu wg dodatku T PRŻ oraz omówienie i praktyczne ćwiczenia dotyczące rozpatrywania protestów. Szkolenie będzie prowadził doświadczony sędzia klasy państwowej – kolega Dariusz Juszczak. Odbycie tego szkolenia będzie zaliczane do  cyklicznej weryfikacji licencji sędziego PZŻ.

Szkolenie obdędzie się w tym samym miejscu o godzinie 11:30.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Powiązane artykuły

Leave a Comment