Strona główna » 2 Liga Żeglarska zaczyna sezon

2 Liga Żeglarska zaczyna sezon

by ZOZŻ

2 Liga Żeglarska zaczyna sezon!

Polska Liga Żeglarska rozpoczyna zmagania wyjątkowo od regat 2 Ligi, czyli 3 poziomu rozgrywkowego.

W ten weekend w dniach 6-7 maja w Nowym Sztynorcie zobaczymy 11 załóg walczących o awans do 1 Ligi. Sezon 2 Ligi składa się z 4 regat z finałem w październiku, również w Sztynorcie.

 

To już 2 sezon z rzędu, gdy ilość chętnych klubów do startu w Polskiej Lidze Żeglarskiej wzrosła i umożliwiła uformowanie trzeciego poziomu rozgrywek. 18 załóg startuje w Ekstraklasie, 18 kolejnych w 1 Lidze natomiast w 2 Lidze zobaczymy na razie 11 załóg. 1 miejsce pozostaje wciąż wolne i można dołączyć w trakcie sezonu. Kogo zobaczymy na starcie?

Wśród zgłoszonych ekip mamy wielu znanych i doświadczonych zawodników. Na pewno wśród faworytów trzeba wymienić nową załogę Onboard Sailing pod wodzą Barbary Mrozowicz, do ubiegłego sezonu startującej w 1 Lidze w barwach Ocean Challenge Yacht Club. Na pokładzie Onboardu zobaczymy znane postacie jak Szymon Jabłkowski czy Kasia Harc. Kolejna załoga to YKP Warszawa z nowym sternikiem, utytułowanym Piotrem Cichockim, który będzie sporym wzmocnieniem dla klubu. Ponownie na starcie 2 Ligi zobaczymy YKP Szczecin 2 (sternik Krzysztof Rączka), Regatta Business Poland (Adam Cychner) i R2 Sailing Team Roberta Janiszewskiego.

 

 

Niewiadomą na początku będą zupełnie nowe załogi składające się z aktualnych lub byłych zawodników klas sportowych. Załoga Port Mechelinki z doświadczonym Michałem Strusińskim za sterem, młodzieżowa ekipa BSA Flota Gdynia pod wodzą Jakuba Wiedehefta zdobywcy m.in. Pucharu Europy w ILCA6 czy Symfonia Racing również z utytułowanym Michałem Krasodomskim, zwycięzca Młodzieżowych Mistrzostw Europy w klasie ILCA.

Kolejne załogi dołączające do Ligi to KS Puchar Soliny Michała Malinowskiego, Hear Studio Sailing Team Radka Kordowskiego wzmocnionego zawodniczką klasy Nacra Katarzyną Goralską i zmontowana jako ostatnia załoga gospodarzy czyli Nowy Sztynort Yacht Club ze sternikiem Pawłem Ejsmontem.

Regaty odbywają się w sobotę i niedzielę na jeziorze Dargin przy wejściu do Mariny Nowy Sztynort, start codziennie o 1030. Planowanych jest rozegranie 24 krótkich, 10-12 wyścigów w systemie przesiadkowym na 8 dostarczonych jachtach RS21.
Kibice będą mogli śledzić pozycje jachtów, przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na żywo na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2023.sapsailing.com

Zachęcamy kibiców do oglądania wyścigów, a wieczorem w piątek i sobotę, zapraszamy kibiców na koncerty na żywo w porcie Nowy Sztynort, wstęp wolny.

 

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi:  www.ligazeglarska.pl

Sponsorami Głównymi Ligi są: Nissan, Efaflex, Garden Space, Lavazza, Nice To Fit You oraz Nowy Sztynort jako gospodarz regat.

Partnerami Ligi są: Odyssey Dealer Group, Magic Marine, Winnica Turnau, Bryt Sails, SAP Sailing, Harken, Garmin, RS Sailing, Yetiz I Polski Związek Żeglarski.

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są: MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

#plz #ligazeglarska #ocs

Kontakt do organizatorów:

Mail: info@ligazeglarska.pl
www.ligazeglarska.pl

 

Foto: www.ligazeglarska.pl, Gwidon Libera i Robert Hajduk

Powiązane artykuły

Leave a Comment