Strona główna » ALBATROS WOLIN WYGRYWA SEZON 1. LIGI POLSKIEJ LIGI ZEGLARSKIEJ 2023 I AWANSUJE DO EKSTRAKLASY!

ALBATROS WOLIN WYGRYWA SEZON 1. LIGI POLSKIEJ LIGI ZEGLARSKIEJ 2023 I AWANSUJE DO EKSTRAKLASY!

by ZOZŻ

Od momentu gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy w tym roku dołożyliśmy wszelkich starań by jak najszybciej nauczyć się współpracować jak prawdziwy zespół. Z regat na regaty stawialiśmy coraz odważniejsze kroki. Najpierw w Sopocie zdobyliśmy srebro, następnie w Gdyni uplasowaliśmy się tuż za podium. Te wyniki rozbudziły w nas nadzieję na osiągnięcie najważniejszego celu – awansu!

Po zwycięstwie w Olsztynie – kolejnym, ogromnym kroku do awansu do Ekstraklasy, regaty w Sztynorcie stały się bardzo emocjonującym i wymagającym finiszem. Na szczęście piątkowa kontuzja Jeremiego i ekspresowa organizacja przyjazdu Krystiana nie wybiła nas z regatowego rytmu. Po pierwszym dniu regat zajmowaliśmy drugie miejsce z niewielką stratą do prowadzącej załogi Slava Racing, co było świetnym prognostykiem przed niedzielnym ściganiem. Wyrównana rywalizacja w stawce i zmienne warunki sprawiły, że ostatnie niedzielne wyścigi były niezwykle emocjonujące. Regaty zakończyliśmy na świetnym drugim miejscu za Slava Racing i broniąc srebra przed dobrze spisującą się drugiego dnia zawodów Mariną Niesulice. Srebro w Sztynorcie przypieczętowało nasze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej 1. Ligi sezonu 2023, jednocześnie uzyskaliśmy awans do ‼️EKSTRAKLASY‼️ Dzięki tak dobremu wynikowi w ostatniej rundzie wyprzedziliśmy w klasyfikacji generalnej załogę Sport Vita, która w eksperymentalnym składzie całkiem dobrze radziła sobie w ostatnich regatach sezonu. Pozwoliło jej to ostatecznie awansować do Ekstraklasy z drugiego miejsca.

Gratulacje dla Slava Racing ze sternikiem Karolem Górskim za zwycięstwo w Sztynorcie oraz dla Mariny Niesulice, która zdobyła brąz.

Gratulacje również dla pozostałych trzech ekip, które wraz z nami wywalczyły awans do Ekstraklasy: Sport Vita, OCC i KKŻ

Chcielibyśmy podziękować wszystkim załogom, z którymi mogliśmy rywalizować w tym sezonie, a także sędziom, arbitrom, obsłudze technicznej ze szczególnym uwzględnieniem Kacpra Czarkowskiego.

Na koniec specjalne podziękowania:

Pierwsze dla Maćka Cylupy (nazywanego przez nas Ojcem Chrzestnym) nie tylko za fajną organizację regat, ale przede wszystkim za to, że skontaktował ze sobą 2 różne żeglarskie światy, które potrafiły finalnie stworzyć od nowa projekt Albatros Wolin Sailing.

Ogromnie dziękujemy naszym rodzinom i wszystkim, którzy nas wspierali na miejscu jak i online – bez Was to się nie mogło udać!

Szczególnie podziękowania dla:

 1. Gmina Wolin
 2. Burmistrz Wolina – p. Ewa Grzybowska
 3. PTZN – p. Grażyna Laskowska
 4. Klub UKS Albatros WOLIN
 5. Raven IT – Outsourcing i konsulting informatyczny
 6. Hotel AURORA z Międzyzdrojów

Team Albatros Wolin Sailing żeglował w składzie:

 1. Weronika Jaroszek
 2. Michał Kryński
 3. Jeremi Dąbrowski
 4. Krystian Łukaszewicz
 5. Aleksander Waszkiewicz

Do zobaczenia wkrótce!

 

Powiązane artykuły

Leave a Comment