Strona główna » Na wieczną wachtę odszedł dr inż. Roman Drozdowski

Na wieczną wachtę odszedł dr inż. Roman Drozdowski

by ZOZŻ

Z wielkim smutkiem informujemy, że po długiej walce z chorobą na wieczną wachtę odszedł dr inż. Roman Drozdowski, Przewodniczący Kolegium Zachodniego Zespołu Nadzoru Technicznego PZŻ, wieloletni inspektor i rzeczoznawca, kapitan jachtowy. Zawsze żywotny i aktywny, zawsze obecny – dr inż. Roman Drozdowski potrafił łączyć wiele funkcji zawodowych i społecznych. 

Wieloletni wicekomandor JK AZS w Szczecinie i członek władz Zachodniopomorskiego OZŻ, w tym członek i przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej (1981-1991), członek i przewodniczący Komisji Rewizyjnej (1991-2019). Wykładowca na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, biegły sądowy i ławnik Izby Morskiej, przedstawiciel PZŻ w Komitecie Technicznym nr 230 ds. Małych Statków Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Nie sposób wymienić wszystkich zadań, których się podejmował. Za działalność i zasługi odznaczony został m.in. Złotą Odznaką AZS (1974) i honorową odznaką Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego (2005). Jedna z najbardziej aktywnych i barwnych postaci w Zespole Nadzoru Technicznego PZŻ, do którego wniósł ogromną wiedzę, doświadczenie i olbrzymie pokłady dobrego humoru.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 19.04.2024 r., o godz. 13.30 w kaplicy głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Rodzinie i przyjaciołom przekazujemy szczere wyrazy współczucia, a każdemu polecamy archiwalną audycję Katarzyny Wolnik-Sayny w Radiu Szczecin pt. „Nie wyleczę się tylko z optymizmu”, która przybliża sylwetkę Romana Drozdowskiego, wyjątkowego człowieka, wykładowcy akademickiego, pasjonata historii, miłośnika sztuki i przede wszystkim żeglarza.  

https://radioszczecin.pl/395,3534,nie-wylecze-sie-tylko-z-optymizmu-reportaz-katar

Powiązane artykuły

Leave a Comment