Strona główna » Centrum Żeglarskie zaprasza na Jezioro Dąbie na regaty o Puchar Magnolii oraz Oderman Cup

Centrum Żeglarskie zaprasza na Jezioro Dąbie na regaty o Puchar Magnolii oraz Oderman Cup

by ZOZŻ

Zapraszamy wszystkich żeglarzy pływających jachtami kabinowymi na Regaty o Puchar Magnolii, które odbędą się na akwenie Jeziora Dąbie już 29 sierpnia.  W tym roku będzie to impreza jednodniowa, ale udział w niej możemy połączyć z odbywającymi się dzień później Regatami Oderman Cup.

Każdego roku w regatach o Puchar Magnolii startuje około 30 jachtów w kilku kategoriach. Patronką regat jest nasza słynna, szczecińska Magnolia – ponad 50-letni jacht zbudowany w latach 1965/66, w Szczecińskiej Stoczni Jachtowej. Ta jednomasztowa jednostka typu Vega, której kadłub został wykonany z drewna, jest własnością Miasta Szczecin. Od 1996 roku Magnolia bierze udział w Programie Edukacji Morskiej i służy do szkolenia młodzieży ze szkół w ramach działalności Centrum Żeglarskiego w Szczecinie. Załoga Magnolii wielokrotnie brała udział w międzynarodowych regatach oraz rejsach po basenie Morza Bałtyckiego i Północnego, podczas których młodzi żeglarze mieli możliwość poznania swoich mocnych i słabych stron. Obecnie kapitanem tego wyjątkowego jachtu jest młody, lecz zaprawiony w boju żeglarz Przemek „Patent” Dziarnowski. Odważny i zgrany zespół Magnolii to prawdziwi odkrywcy. Jest to ostatni sezon Magnolii na wodzie, tak więc i ostatnia szansa na udział w Regatach o Puchar Magnolii. Zapraszamy!

W ten sam weekend zapraszamy również na Regaty Oderman Cup, które odbędą się na akwenie Jeziora Dąbie już 30 sierpnia. W tym roku będzie to impreza jednodniowa, ale udział w niej można połączyć z odbywającymi się dzień wcześniej Regatami o Puchar Magnolii. Organizatorami imprezy jest Centrum Żeglarskie w Szczecinie oraz M-Service Szczecin Sp. z o.o. (Centrum Webasto).

Tekst: Centrum Żeglarskie

Zawiadomienie o regatach o Puchar Magnolii

Zawiadomienie o regatach Oderman Cup

Powiązane artykuły

Leave a Comment